Trendy ve fotkách, které aktuálně ovládají Instagram: Maximalismus, HI-LO a kontroverzní WOMANSPREADING

12. 1. 2018 16:00 Co se děje
Trendy ve fotkách, které aktuálně ovládají Instagram: Maximalismus, HI-LO a kontroverzní WOMANSPREADING

„Ahoj Moni, prosím tě, stala se mi taková věc, nějak se mi nechce načíst Instagram, už to řeším, ale jsem z toho strašně nervózní, popiš mi prosím tě, cos měla k obědu a jaký máš na sobě boty…“ Inu, Instagram a kultura veřejné vizuální prezentace vlastního života je obrovským fenoménem. Zejména pro mnohé mladé lidi jde už o pevnou součást každodenního života a vlastní identity. Jaké jsou tedy aktuální trendy, pokud jde o fotky na Instagramu?

Maximalismus a kamufláž

Minimalismus je prý mrtev. Zase jenom na chvíli, vrací se totiž pomalu již od dob, kdy to znamenalo, že v jeskyni máte jen mamutí nohu a táborák. Tedy už nyní neletí čisté a prosté fotky u holé zdi maximálně spoře popsané něčím jemně tajemným, ale tak nějak přeplácané fotky. Prostě je in vyložený vizuální chaos. Pokud je situace na fotce až nepřehledná, je to vítězství. Pokud jde o oblečení a doplňky, kromě okázalosti a křiklavosti to znamená co největší kamufláž. Tedy (ideálně naráz) velké sluneční brýle, klobouky, kapuci, do toho šálu do půlky tváře a kdo přes to narve ještě helmu na americký fotbal, je king.

11. 6. 2018Naděje pro páry potýkající se s neplodností: vědci objevili novou část spermií, která může bránit početí, ale i způsobovat potraty a vady plodu

HI-LO

Jaksi kombinace „vysoké módy“ a stylizace s běžným a poněkud přízemním prostředím. Třebas fotka u automatu či v zaplivaném baru v nějakém fakt podařeném luxusním outfitu. Když to přeženu, půjčíte si šaty od Balenciagy a vyrazíte do Lidlu. No, a když ty šaty se staženým zadkem vracíte, vysvětlujete pak nějaké prodavačce na úrovni, proč mají na zádech tatarku. To když v oddělení dochucovadel měli zrovna slevy a situace mezi nakupujícími poněkud zhoustla.

31. 5. 2018Robinsonův ostrov: Máme vítěze!

WOMANSPREADING

Když se dříve řeklo o ženě, že je rozhoďnožka, nebyl to úplně kompliment. Dnes je všechno jinak. Alespoň ve světě Instagramu. Trend, kdy roztahovali na fotkách nohy muži, vládl sociálním sítím před časem. U žen to bylo považováno za tak nějak neženské a nevhodné. To už neplatí. Nyní se hodně mluví o ženském posílení, a to v souvislosti s vlnou obvinění ze sexuálního obtěžovaní, kdy jsme zjistili, že minimálně ve Spojených státech zřejmě posledních třicet let nedělal nikdo nic jiného, než někoho obtěžoval, nebo rval svou sukni z rukou nějakého čuňáka. Proč o tomto evidentně obřím problému ale nikdo z dotčených do teď nemluvil, je záhadou. Asi si to chtěli dát všichni sborově a lze očekávat i společnou píseň za účasti hvězd, kde předzpěvačka nahodí: „Obtěžovááál mě!“ a sbor jí bude odpovídat: „Mě takýýý!“ - „Ale já tu roli moc chtělááá“ - „My takýýý…“

Součástí pohříchu náhle, mediálně a skupinově nalezené sebeúcty a sebedůvěry žen, je právě i to, že si klidně osvojí tuto spíše mužskou pózu posedu. A tak se toho ženy teď prostě už nebojí a ukazují svůj postoj, nebo spíš rozhoďsed. Také to trochu evokuje nostalgii devadesátek. A také to celkem dobře odvětrává, takže pokud se to udrží do léta, bude to třeba i praktické.

Foto: Instagram

Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop