Nové tváře českého pánského modelingu: O těchto mladých mužích ještě určitě uslyšíme!

11. 1. 2018 14:30 Co se děje
Nové tváře českého pánského modelingu: O těchto mladých mužích ještě určitě uslyšíme!

Český pánský modeling je na velmi vysoké úrovni, o které vypovídá především zájem ze strany světových značek a klientů. Jaké tváře budeme vídat v reklamních kampaních a kam nejčastěji cestují čeští modelové za prací?

Pánský modeling se posunul za poslední dobu o velký krok dopředu. Na přehlídkách už nevídáme stále stejné tváře, ale představují se nám neustále nová jména a muži, kteří mají čím dál větší zkušenosti i ze zahraničního modelingového trhu.

11. 6. 2018FOTOGALERIE: Ty nejděsivější a nejšílenější animované obrázky, které ovládly internet!

Je vlastně o české modely ve světě zájem?

 “Ano, o české modely je u zahraničních klientů velký zájem. Jsou žádaní jak pro asijský, tak evropský i americký trh” vysvětluje ředitel agentury JARO management Pavel Višňovský. “Každá lokace má však velmi specifické požadavky, které musí model splňovat. Naši modelové nejčastěji cestují do Číny, aby nasbírali potřebné materiály a zkušenosti pro evropský trh. Mezi oblíbené destinace patří Peking, Guangzhou, Shanghai a Hong Kong,” dodává Pavel Višňovský.

Petr Cieslawski 8.jpg

Vpravo je model Petr Cieslawski, který je momentálně v Seoulu

Česko se zaměřuje především na reklamní průmysl. Uplatnit se v České republice mohou především profesionální herci, kteří jsou také zastupováni modelovými agenturami, JARO management nevyjímaje. V Evropě pak nejčastěji létají modelové za prací do Milána, Paříže a Londýna. Herecky nadaní modelové mají možnost úspěchu i na trhu Německa, Rakouska a ve Skandinávii, kde se natáčejí reklamy pro trh celého světa. Úspěch modelové slaví i na území USA a v Jižní Americe.

Lang Tobias 1998 T JARO (2).jpg

Model Peter Tobias Lang

"Někteří modelové rádi setrvají na jedné lokaci, kde působí delší dobu. Spíše se v branži setkávám s modely, kteří rádi cestují, poznávají nová místa a cizí kultury. Znamená to tedy, že létají z jedné lokace na druhou. Sledujeme především, v jaký čas je na danou lokaci nejvýhodnější odcestovat, aby měl model dostatek nabídek." doplňuje Pavel Višňovský.

4. 6. 2018Chcete se opalovat bez rizika? Dejte si pozor na mýty o opalovacích krémech

Nových tváří je v českém pánském modelingu relativně dost a šanci uspět i ve světě rozhodně mají. Kariérně našlápnuto má model Petr Cieslawski, který patří mezi nejúspěšnější a momentálně pracuje v zahraničí, konkrétně v Seoulu, kam ho agentura vyslala. Doposud pracoval v Číně na lokacích - Guangzhou, Peking, Taipei, Xiamen, Hong Kong. 

-Petr Cieslawski 56,2.jpg

Petr Cieslawski je vycházející hvězdou pánského modelingu

Petr Cieslawski 53.jpg

Petr Cieslawski pracuje momentálně v Seoulu, kam ho vyslala agentura JARO Management

 

Vycházející hvězdou je i model Peter Tobias Lang, novými tvářemi jsou i Jakub Nožička, Vojtěch Kuneš a Libor Strnad, kteří se chystají tento rok do Asie.

Jakub N.  (21).JPG

Model Jakub Nožička

V České republice můžete tyto krasavce vidět na nejrůznějších módních akcích a přehlídkách. Pravidelně se objevují na molech akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week na přehlídkách značek Blažek, návrháře Adama Kosta či Lukáše Krnáče. 

blazek_backstage 4.jpg

Modelové na akci MBPFW na přehlídce Blažek

Pokud byste měli pocit, že by vás práce modela mohla bavit, není nic jednoduššího než se zkusit zapsat do jedné z agentur. Musíte projít osobním pohovorem v sídle agentury. Kritéria přijetí jsou různá dle divizí. Pro český trh by umělci měli disponovat hereckými, tanečními či pěveckými zkušenostmi. Modelové pro zahraniční trh musí pak splňovat kritérium výšky a míry. Výška by se měla obecně pohybovat od 185 cm výše a obvod hrudi nesmí překročit 100 cm.

Zdroj: Archiv JARO Management

Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop