Udílení Zlatých Glóbů ovládla černá barva – držel se smutek za oběti rasových a sexuálních útoků

Udílení Zlatých Glóbů ovládla černá barva – držel se smutek za oběti rasových a sexuálních útoků

Včera v noci se v Beverly Hills uskutečnilo předávání Zlatých Glóbů a je dost možné, že se zapíše do historie. Nejspíš to však nebude kvůli oceněným filmům.…
Johnny G. Midgey Johnny G. Midgey Autor
8. 1. 2018

Včera v noci se v Beverly Hills uskutečnilo předávání Zlatých Glóbů a je dost možné, že se zapíše do historie. Nejspíš to však nebude kvůli oceněným filmům. Absolutním vítězem je černá komedie Tři billboardy kousek za Ebbingem, která přijde do českých kin v polovině února. Ze snímků, které to dotáhly do nejlepší pětky, jmenujme například Dunkerk, který jsme mohli vidět už v polovině července. Ze seriálů Asociaci novinářů zaujal nejvíce The handmaid's Tale, který se tak trochu veze na úspešné vlně dystopických dramat, která válcují streamovací služby dneška (určitě budete znát Black Mirror).

<Path> Gay polibky, které změnily historii televize a vzaly nás za srdce!Zdroj:

Zlaté Glóby se nesly v duchu černé barvy

To, co si svět ale bude z tohoto udílení cen skutečně pamatovat, je už nyní památný proslov Oprah Winfrey, který dostal titul "Nový den je na obzoru." Oprah znovu upozorňovala na kampaň #metoo a vyjádřila svou naději, že podobná kampaň už nikdy nebude potřeba. Novým dnem je v této souvislosti myšlena doba, kdy nebude docházet k rasově a genderově mířeným útokům. Ona i většina ostatních hereček a celebrit, které se pohybují v Beverly Hils, dorazila na ceremoniál v černých šatech. Tím tyto ženy vyjádřily soustrast se všemi, kdo se stali oběťmi těchto útoků.

<Path> Udílení Zlatých Glóbů ovládla černá barva – držel se smutek za oběti rasových a sexuálních útokůZdroj:

Celou svou řeč Winfrey mohla pronést díky tomu, že si domů odnášela cenu Cecila B. DeMilla, který byl jedním z průkopníků filmu, jak ho známe dnes. Tuto cenu, která se udílí za "výjimečný přínos do světa zábavy", už dříve obdrželi George Cloney, Steven Spielberg nebo Barbra Streisand, Oprah je však první žena černé pleti, která se jí může chlubit. Paralelu v událostech včerejšího večera spatřujeme i v loňském předávání této ceny herečce Meryl Streep, která ve své děkovné řeči pro změnu útočila na tehdy čerstvě zvoleného prezidenta Donalda Trumpa.

Zdroj: cnn.com

Populární
články

E-Shop