Požitek z vína vás nemusí zruinovat! Jak vybrat kvalitu a nerozhodovat se jen mezi "bílým" a "červeným"?

Pokud jdeme s přáteli posedět ven, drtivá většina z nás si objedná pivo – národní nápoj, kterým jsme se proslavili po celém světě. Ale jak to je s vínem, které…

Pokud jdeme s přáteli posedět ven, drtivá většina z nás si objedná pivo – národní nápoj, kterým jsme se proslavili po celém světě. Ale jak to je s vínem, které je hned v závěsu? Jak si objednat, co si objednat? Chceme něco takového řešit? Proč u piva řešíme stupně i značku a u vína pouze barvu? Nejlevnější víno v nápojovém lístku nemusí být vždy extrémně špatnou volbou. 

Polská policie agresivně zatýká na masových protestech za LGBT práva. „Bezprecedentní policejní násilí,“ tvrdí odborníci13. 8. 2020

Pohár vína je skvělá věc, ale méně skvělá věc je, když si máme vybrat víno v restauraci či baru. Sice jsme mezi vzestupem happy hour a zánikem více-chodového menu, ale i tak už jen pouze zřídka vidíme stoly, kde by se lidé domlouvali delší dobu o tom, co si dají k pití. Více méně je to otázka vteřiny, bez rozmýšlení. Mnohdy si objednáme buď červené, nebo bílé víno, aniž bychom se pídili po tom, co to vlastně pijeme, i když to z nápojového lístku není jasně určené.

Pokud večeříme mimo domov a chceme si dopřát i lahodné víno, není od věci se poradit s obsluhou. Názor si totiž v nápojovém lístku nepřečtete. Obsluha samozřejmě nemůže odhadnout, zda jste pozvali na skleničku tchýni, jste na výjimečné večeři s daným budgetem nebo jste miliardář. Stačí zmínit cenovou relaci a dobrá obsluha vám poradí, vyhnete se tak návrhům extrémně předražených vín a ušetříte čas i peníze a možná i trapné situace, kdy návrhy s drahými víny budete ignorovat.

Pinot Noir je většinou velice drahý, ale je to dáno tím, že hrozny jsou náročné na podmínky růstu a navíc, všichni ho znají. To si uvědomují i vinaři, a proto si mohou dovolit účtovat za něj podstatně více. Cabernet Sauvignon může být energičtější, ale spotřebitelé dávají přednost tomu, aby zrál v dubových sudech, což se rovněž podepisuje na ceně. Budete tedy platit mnohem více peněz za nudná vína, a přitom byste si mohli dopřát lahodnější Beaujolais, Blaufranckich nebo Rioja za méně peněz.

Turbo vztahy: nový způsob navazování známostí překvapuje odborníky. Spojení mezi partnery je silnější a kvalitnější24. 8. 2020

Všichni, samozřejmě, nejsme odborníci na víno, některé studie ukazují, že nikdo z nás nedokáže rozeznat rozdíl vín v hodnotě mezi 100 a 2000 Kč, což je objektivně nesmysl. Pokud chcete pochopit, co dělá skvělé víno opravdu skvělým, zaměřte se na několik vlastností: strukturu vína, složitost – kolik různých chutí ve víně rozpoznáte, a délku koncové chuti, kterou víno nechá na patře po spolknutí.

Dalším problémem je rozlévané víno. Pokud restaurace nezná podmínky skladování vína, mohou vyšší i nižší teploty víno doslova zabít. A určitě si restaurace musí hlídat, jak dlouho skladují otevřenou lahev, protože to se na vínu a jeho životnosti rovněž podepisuje. A jelikož je u nás mnoho podniků, které jsou zvyklé šetřit na zákaznících, není to zrovna ideální volba.

Zdroj: thefreshtoast.com