Temná minisérie Sedmilhářky se vrátí v druhé řadě. Zabodovala jak u diváků, tak i v nominacích na Zlaté globy

13. 12. 2017 08:00 Co se děje
Temná minisérie Sedmilhářky se vrátí v druhé řadě. Zabodovala jak u diváků, tak i v nominacích na Zlaté globy

Je čas vrátit se do Monterey. Pokud jste propadli minisérii z produkce HBO Sedmilhářky (Big Little Lies), podvratnému, temnému, ale místy i komediálnímu dramatu, které poukazuje na křehkost vztahů, přetvářku, ale také pevnost přátelství a pouto rodičovství, můžete začít jásat. HBO totiž minulý týden oficiálně potvrdilo, že vznikne druhá série. „Vztahy se roztříští a loajalita zmizí. To skýtá potenciál pro zranění nejen tělesná, ale i emocionální,“ uvádí pak promo materiál k pokračování televizního hitu. A samozřejmě se vrátí i hlavní hvězdy – Reese Witherspoon a Nicole Kidman.

21. 5. 2018FOTO: Internet má nový bláznivý hit. Nechali byste si ozdobit zadek třpytkami a flitry?

Právě Kidman, která ztvárnila roli právničky, jež se však vzdá kariéry kvůli dětem a za zavřenými dveřmi ji týrá manžel, na sebe s touto rolí strhla největší pozornost. Vyobrazení domácího násilí pak na toto téma upoutalo také tolik nutnou pozornost. Na to herečka poukázala také při jedné z děkovných řečí, když za roli Celeste Wright přebírala ocenění. „Jsem nesmírně vděčná za příležitost pokračovat v dalším zkoumání ženských postav a pokračovat v práci na ohromujícím projektu s dalšími přáteli,“ uvedla pak Kidman v souvislosti s plánovaným pokračováním.

Stejně tak své nadšení neskrývala ani Reese Witherspoon: „Jsem nadšená, že tým tak talentovaných lidí se dá opět dohromady. Budeme mít příležitost proniknout hlouběji do života těchto fascinujících a komplikovaných montereyských rodin a přinést divákům další jejich příběhy. Velmi mě těší také spolupráce s tak talentovanou a uznávanou Andreou Arnold, která celý projekt povede. Její jedinečné uchopení příběhu bude vítaným oživením týmu,“ shrnula představitelka Madeline Mackenzie.

12. 5. 2018Eurovize zrušila smlouvu s čínskou televizí. Může za to cenzura LGBT vystoupení!

Ačkoliv zatím není známo datum, kdy se Sedmilhářky na televizní obrazovky vrátí, druhá sezona bude mít opět sedm epizod a režisérkou a výkonnou producentkou bude nově výše zmiňovaná Andrea Arnold. Scénářů se opět chopí David E. Kelly. Zároveň probíhají jednání s dalšími herci a herečkami.

Sedmilhářky přitom zabodovaly nejen u diváků, ale i kritiků a již mají na kontě také osm cen Emmy, a to nejen v kategorii „Minisérie“, ale také pro Nicole Kidman, Alexandera Skarskarda a Lauru Dern. Stejně tak byl oceněn režisér Jean-Marc Vallée. A jelikož před pár dny byly zveřejněny také nominace na Zlaté globy, je jasné, že i zde budou Sedmilhářky žhavými favoritkami v mnoha kategoriích, získaly totiž sedm nominací.

{youtube}WpMa8YFcjtE{/youtube}

Zdroj: huffingtonpost.com, newnownext.com, hbo.com

Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop