Mladý herec ze seriálu Ulice Jaroslav Blažek
Rozhovor
<Path>

Mladý herec ze seriálu Ulice Jaroslav Blažek

Mladého televizního, ale i divadelního herce Jardu Blažka (20) jistě znáte ze seriálu Ulice, kde hraje rebelujícího bratra policistky Karly - Bruna Taubra.…
Petra Járková Petra Járková Autor
11. 12. 2017

Mladého televizního, ale i divadelního herce Jardu Blažka (20) jistě znáte ze seriálu Ulice, kde hraje rebelujícího bratra policistky Karly - Bruna Taubra. Věděli jste ale, že tenhle talentovaný mladík chtěl být nejdříve tanečníkem, a především, že hraje ve dvou divadelních představeních, která rozhodně stojí za to vidět? Zajímá vás, jestli dostane v Ulici Bruno více prostoru a jestli zase provede nějaký průšvih? Nejen to nám česko - ukrajinský herec prozradil.

<Path> Filmový Spiderman, Andrew Garfield, je „tak trochu gay“. „Můj život nyní tvoří sledování RuPaul´s Drag Race,“ tvrdíZdroj:

Vyrůstal jste v česko-ukrajinské rodině. Po kom máte ukrajinské předky?

Ukrajinské předky mám po své milované mamince.

Máte na Ukrajině rodinu, kterou navštěvujete?

Ano. A to velice rozsáhlou ! (smích) Mamka tam má nejednoho sourozence. Mám to tam moc rád, ale dlouho jsme se tam nebyli podívat. Plánujeme to o prázdninách napravit!

Je někdo z vaší rodiny herecky nebo umělecky založený?

Nevím, jak to přesně je, ale z otcovy strany jsme příbuzensky spjati s mistrem filmového zvuku, který má za sebou spousty filmů. Můžu jmenovat třeba Želary nebo film Učitelka, který se mi velmi líbil. Můj dědeček zpíval v kostele a můj bratr se zajímá o malbu, takže částečně z umělecké rodiny pocházím.

Kdy jste přišel na myšlenku, že byste chtěl být herec?

Jako malý jsem žárlil na svého bratrance, který chodil do dramatického kroužku a on zase žárlil na mě, že chodím do kroužku tanečního. Tak jsme začali chodit společně na oba. No a mě hraní nadchlo natolik, že jsem se o tento koníček začal zajímat jako o profesi. A nejvtipnější je, že u bratrance se to samé stalo s tancem. (smích)

24312753 10204002678623426 5367859890826218813 n

Premiéra Punk rocku v divadle U22!

Vystudoval jste Pražskou konzervatoř. Někdo si tuto školu nemůže vynachválit, jiní ji zase za tak zázračnou nepovažují. Vy patříte kam?

Je to škola, která mi toho hodně dala. Ale rozhodně by měla nabídnout víc tolerance při práci venku a více lidskosti, ne jen hrané úsměvy. Ale abych také něco pochválil, vyučuje tam spousta skvělých pedagogů! Mohl bych jich jmenovat víc, ale podle mě nám všem nejvíc rozšířil obzory při vnímání divadla a celkově života Ondřej Novotný.

Lidé vás poprvé mohli na televizních obrazovkách zaregistrovat jako Pepíka z Kameňáku. Jak na natáčení vzpomínáte?

Na  skvělý catering vzpomínám dodnes! (smích) Bylo to moje první natáčení, takže jsem byl za tuto zkušenost vděčný.

Spíše je vás však vidět na divadelních prknech. V Divadelním ateliéru hrajete ve hře „Pes, noc a nůž“. O čem představení je a koho v něm ztvárňujete?

Je to taková surrealistická fraška o postavě, která se jmenuje M. Celý příběh se odehrává jedné noci v jeho hlavě, kdy se mu zjevují dvojníci jako výčitky a on bloudí ve světě, kde se lidé navzájem požírají. Je to o hranici mezi člověkem a zvířetem. Hlavním tématem je smrt a sex.

Před pár dny proběhla premiéra další divadelní hry, ve které hrajete – "PUNK ROCK". Na co se v ní diváci mohou těšit?

Na masakr na střední škole, kde hlavní postava - William, kterou hraje Zdeněk Piškula - vystřílí většinu své třídy. Ale naše verze je pojata jinak, než je hlavní linka hry. Režisér Filip Bařina dal příběhu zajímavou nadstavbu, která určitě překvapí. Určitě stojí za to do divadla U22 příjít a podívat se.

2000470

Jaroslav Blažek alias Bruno ze seriálu Ulice

Samozřejmě se musím zeptat i na televizními diváky milovanou Ulici. Jak bude pokračovat vaše role Bruna v novém roce? Dostane více prostoru? Přijde láska? Průšvih?

Ano, moje dějová linka v Ulici se po novém roce rozroste a bude v ní spoustu zápletek, takže se diváci mají na co těšit!

<Path> Dokumentární cyklus Trans* z produkce Streamu přibližuje příběhy pěti lidí s transgender a nebinární životní zkušenostíZdroj: Seznam.cz

Co vy a Vánoce? Už jste svátečně naladěný?

Na Vánoce se neuvěřitelně těším, byl jsem teď v zápřahu a dlouho jsem neviděl rodinu, tak se nemůžu dočkat domácí pohody a maminčina cukroví! 

Zdroj: Jaroslav Blažek

Populární
články

V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Autorem emotivního dopisu je nejmenovaný dospívající gay
AKTUALITY

15letý chlapec v emotivním dopise vysvětlil, co pro něj znamená stejnopohlavní manželství. Upřímný text sdílela Danuše Nerudová

Autor: Martin Lyko
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop