Ex-hvězda Top Gearu opět "boduje": konzumace zmrzliny je příliš „gay“ a coming out je staromódní

7. 12. 2017 08:00 Co se děje
Ex-hvězda Top Gearu opět "boduje": konzumace zmrzliny je příliš „gay“ a coming out je staromódní

Někdejší televizní fenomén, Top Gear, byl neoddělitelně spjat se svými hlavními tvářemi Jeremy Clarksonem a Richardem Hammondem. Ani jeden z nich si přitom zrovna servítky nebral, i proto se nezřídka televize právě kvůli jejich nevybíravým výrokům a chování potýkala s mnoha stížnostmi. Clarksona nakonec jeho prostořekost a výbušnost stála práci a Top Gear v podobě, v jaké ho jeho fanoušci milovali, vzal za své.

Zatímco o Clarksonovi nebylo v souvislosti se skandály chvíli slyšet, Hammond rozhodně nezahálí. V rámci série The Grand Tour, na níž spolu dvojice pracuje (právě namísto Top Gearu, kde je nahradili jiní moderátoři) již zvládnul označit konzumaci zmrzliny jako příliš gay – „Nejím zmrzlinu, má to něco společného s heterosexualitou. Není na tom nic špatného, ale ta představa jak dospělý muž jí zmrzlinu…,“ nechal všechny, aby sami dokončili jeho úvahy o tom, jak "neheterosexuální" to je. A nyní, když se v rozhovoru publikovaném v The Times Hammond snažil všechny ujistit, že není homofobní, paradoxně všechny rozzuřil více než kdy dřív.

28. 6. 2018Sprchování není věda, ale většina z nás to neumí. Jaké jsou nejčastější chyby při sprchování?

„Podívejte, každý, kdo mě zná, ví, že nejsem obvykle vážný a ani homofobní. Láska je láska, bez ohledu na pohlaví těch, kdo jsou zamilovaní,“ začal Hammond docela slibně. Bohužel hned dalším prohlášením svůj obrázek lidumila opět naprosto pohřbil. „Možná je to proto, že jsem zvyklý na lásku v bezpečném světě střední třídy, kde sexualita není problémem. Když pak slyším, jak někteří užívají média ke svému coming outu, říkám si – proč vůbec cítí potřebu o tom mluvit? Je velmi staromódní dělat z toho takovou vědu. Není to ani tak zajímavé, že by stálo se o tom zmínit u večeře.“

7. 7. 2018FOTO: Jedenáctiletý chlapec z Nigérie maluje hyperrealistické portréty. Podívejte se s námi na jeho tvorbu!

Reakce na sociálníéch sítích pak byla – jako obvykle – blesková. Mnozí se rozhodli Hammondovi vysvětlit, proč stále mají potřebu coming outu. „Lidé jako Richard Hammond by měli sklapnout, protože potenciální škody, které mohou způsobit, jsou obrovské,“ píše tak Samuel McKay. „Takže Richard Hammond nechápe, proč homosexuálové cítí potřebu veřejného coming outu. Co třeba snaha ukázat ostatním, kteří bojují se svou sexualitou, sebepoškozováním a pokusy o sebevraždu, že v tom nejsou sami a není s nimi nic špatně? Držte se raději aut, Richarde,“ nešetří rozčilením Tom Knight.

Jiní naopak jako nejefektivnější obranu zvolili útok a Hammondovi vytkli, že využívá zbytečně velký mediální prostor ke zmínkám o své ženě. A rovnou neváhali vznést otázky, proč potřebu mluvit o svém osobním životě cítí on.

 Zdroj: gaytimes.co.uk

Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop