RECENZE: Zapomeňte na shon a polotovary! Brněnská restaurace Signature nabízí čerstvé lokální suroviny a přírodní design

7. 12. 2017 09:01 Co se děje
RECENZE: Zapomeňte na shon a polotovary! Brněnská restaurace Signature nabízí čerstvé lokální suroviny a přírodní design

Pokaždé, když se chystám vyrazit do Brna, těším se především na spoustu dobrých přátel. Tyto návštěvy sice nejsou časté, ale o to příjemnější si je umíme udělat. Sázkou na jistotu je pro mě restaurace Signature, která se nachází těsně za hranicí města Brna v přilehlých Popůvkách. Stranou od průmyslového areálu stojí nový čtyřhvězdičkový hotel Victory, jehož součástí Signature je. A věřte, že stejně luxusní jako ubytování jsou i pokrmy.

interiér1

Moderní design v kombinaci s přírodními prvky nepůsobí jako pěst na oko

Jako každá opravdu dobrá restaurace klade Signature důraz na kvalitní lokální suroviny. Jako každý aktivní muž z velkoměsta dokážu ocenit poctivou kuchyni z čerstvého masa i zeleniny, na kterou mi v Praze zbývá tak málo času. Podobně tristní je i můj příjem vitamínů a jiných důležitých látek z ryb – i na tento nedostatek Signature pamatuje.

26. 6. 201810 mýtů o laserových operacích očí

Na jídelním lístku najdete pražmu, sivena i lososa. Mezi další vodní živočichy, které vám v Signature naservírují, patří kachna, ze které šéfkuchař Petr Veltruský připravuje grilovaná foie gras s rozkošnými zelenými fava fazolkami, ale také kachní prso s portským vínem a rokfórem. Osobně se musím nicméně přiznat, že patřím mezi experimentátory, a proto mi největší radost v menu dělají žabí stehýnka ve slaném koláčku vol-au-vent. Alternativou k tomuto předkrmu jsou zapečený tartiflette se šneky. Na tuto česko-alpskou kombinaci nedám nepustit!

 IDEALNI PARTNER

Zúčastněte se našeho průzkumu!

Někdy má ale člověk chuť dát si prostě pivo a k tomu pořádnou flákotu. To sice není můj případ, ale rozhodně se mi líbí, že i zlatavý mok je lokální – pochází z pivovaru ve Slavkově u Brna. K němu se skvěle hodí hovězí tatarák s hranolky nebo flank steak s liškami – které soukromě označuji za nejlepší houby pod sluncem. Pro odvážné je na lístku dokonce i hovězí srdce na špeku! Na závěr doporučuji marakujový dortík nebo – nejste-li na sladké – výběr moravských farmářských sýrů.

tatarak

Hovězí, ryby, vejce, zelenina - čerstvost, kam se podíváš

Jelikož je Signature zároveň i hotelovou restaurací, nabízí all inclusive snídaně včetně nealkoholických nápojů a kávy. Na mlýnku jsou vynikající sicilská zrna značky Moak, kterou považujeme za tip redakce. Hotel jako takový může svým zákazníkům sloužit jako základna pro plánování výletů do okolí. Do Janáčkova divadla je to čtrnáct kilometrů, na Špilberk třináct a k Autodromu Brno dojdete i pěšky za půl hodiny. V hotelu je možné pronajmout si konferenční centrum s kapacitou až 60 osob. Tomu je samozřejmě uzpůsobená i restaurace, která se dá přestavět na jeden obrovský prostor pro raut.

8. 7. 2018Nedaří se vám zhubnout, i když držíte dietu? A nedržíte náhodou jednu z těchto deseti nesmyslných?

V restauraci Signature jsem si skutečně připadal jako pán – aniž by to mělo znít nafoukaně, obsluha se vždy maximálně snaží vyjít vstříc zákazníkovým potřebám. Příjemný personál se vlastně snaží o to, co je celým smyslem areálu hotelu Victory: osvobodit se od velkoměsta, zapomenout na každodenní shon a vychutnat si chvíle dokonalé pohody díky nezapomenutelnému chuťovému zážitku.

Jakub Starý

Autor

Jakub Starý

E-shop