FIFA World Cup 2018: Rusko opět perlí - tištěný průvodce hrozbami pro LGBT fanoušky, gayové skrytí v podzemí a extremistický nacionalismus!

7. 12. 2017 10:00 Co se děje
FIFA World Cup 2018: Rusko opět perlí - tištěný průvodce hrozbami pro LGBT fanoušky, gayové skrytí v podzemí a extremistický nacionalismus!

S příštím ročníkem FIFA World Cup, který se uskuteční v Rusku, se fanouškům doporučuje, aby jakékoliv projevy homosexuálního chování nechali za hranicemi tohoto homofobního státu, jelikož nejsou v žádném případě vítány. Jednodušeji řečeno, homosexuálové by raději neměli vůbec jezdit, v opačném případě totiž hrozí, že by se nemuseli vrátit.

16. 7. 2018Naučte se umlčet svého vnitřního kritika. Klíčem je pozitivní myšlení!

Fare - skupina, která bojuje proti rasistickým, anti-LGBT a dalším formám diskriminace ve fotbale - připravuje "Průvodce hrozeb", se kterými se fanoušci v Rusku mohou potýkat, zejména si pak posvítí na „zákon o gay propagandě“ přijatý v roce 2013, který v podstatě zakazuje jakoukoliv pozitivní reprezentaci LGBT identity na místech přístupných nezletilým osobám.

Už jen to, že vzniká jakýsi "Průvodce hrozeb" pro LGBT komunitu v Rusku je naprosto absurdní. A informace od výkonného ředitele Fare, Piara Powara, o skryté podzemní komunitě jsou ještě šílenější. „Průvodce bude také obsahovat podrobné vysvětlení o skutečné situaci LGBT komunity v Rusku. Není to zločin být homosexuál, ale existuje zákon proti podpoře homosexuality vůči nezletilým. Otázky týkající se LGBT komunity nejsou součástí veřejného diskurzu. Gayové mají místo v Rusku, které je docela skryté a v podzemí,“ uvedl totiž mj. Powar z Fare.To gayové v Rusku chodí kanály?

13. 7. 2018Víte, proč se vám tvoří vrásky a jak jejich tvorbě zamezit?

„Průvodce bude také informovat homosexuální lidi, aby byli opatrní na jakémkoliv místě, které není vnímáno jako uzavřené pro LGBT komunitu,“ dodává Powar. Můžeme si jen domýšlet, zda se vůbec taková místa, kromě podzemí, vůbec v Rusku nachází. Pokud se budou dva gay fanoušci procházet ulicí ruku v ruce, hrozí jim nebezpečí? Tak na to má Powar velice neurčitou odpověď: „To závisí na tom, ve kterém městě jsou a v jakou denní dobu.“ To bychom pak mohli zjednodušit a přeložit jako „ano, ve většině případech“. 

Někteří fotbaloví fanoušci vznesli dotaz, zda bude v pořádku ukazovat duhové vlajky při hrách, odpovědi od pořadatele se ale nedočkali. Podle Powara je navíc další hrozbou diskriminace rasová a etnická. „V Rusku existují extrémistické skupiny, které projevily nepřátelství vůči lidem jiných barev pleti, anebo přijaly krajně pravicový nacionalizmus,“ uvedl. Světový pohár FIFA se bude konat od 14. června do 15. července v Moskvě, Petrohradě, Soči a dalších ruských městech. Bůh s námi a zlé pryč...

Zdroj: advocate.com

Tomáš Boroš

Autor

Tomáš Boroš

Umělec s bohémskou duší, který se nebere až příliš vážně. Těžko se s ním pohádáte, ale lehce si z něj vystřelíte – na všechno skočí. Seriózní blázen a lidumil, co se neustále hledá, i když se nikdy nenajde. A ke všemu nedokáže rozeznat barvy. Zkrátka ztracený případ. 

E-shop