Vesmír se „otepluje“ – ve Star Treku po půlstoletí došlo na gay polibek!
Video

Vesmír se „otepluje“ – ve Star Treku po půlstoletí došlo na gay polibek!

Lesby a gayové již dávno pronikli do médií i na televizní obrazovky. Ovšem vesmír v určitém slova smyslu této inkluzivitě odolával – tedy, minimálně ten, který…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
16. 11. 2017

Lesby a gayové již dávno pronikli do médií i na televizní obrazovky. Ovšem vesmír v určitém slova smyslu této inkluzivitě odolával – tedy, minimálně ten, který se pojil k sáze Star Trek. Tam trvalo celé půlstoletí, než prostor dostaly také gay postavy.

<Path> Designér díky umělé inteligenci a grafice „oživil“ desítky římských císařů. Krutovládce Caligula ani zvrhlík Nero nebyli zrovna fešáciZdroj:

Před měsícem se tak v nejnovější epizodě vesmírného dramatu stanice CBS Star Trek: Discovery objevil otevřeně homosexuální poručík a lodní inženýr Paul Stamets (Anthony Rapp), který navíc pocítil jistou náklonnost k lékaři Hughovi Culberovi (Wilson Cruz). Dvojice, která kolem sebe nejprve zlehka kroužila, se ale v poslední epizodě před předvánoční pauzou nesmazatelně vepsala do historie seriálu - muži totiž dostali prostor pro vzájemný polibek.

Mnozí nad seriálovým „zvratem“ samozřejmě zajásali, ovšem jiní byli naopak pobouřeni.

S jistou mírou odporu ale např. herec Wilson Cruz předem počítal, a tak ještě před odvysíláním této scény na sociální síť napsal všem, co by s gay polibkem měli problém, docela jasný vzkaz. „Můžete kvůli tomu klidně vypnout televizi, ale tím pouze sami sebe podvedete. LGBTQ lidé nezmizí jen proto, že strčíte hlavu do písku. Sdílíme s vámi planetu, vždycky jsme tu byli a taky tu vždycky budeme,“ shrnul herec, který je sám gay. Zároveň také poděkoval tvůrci série za to, že dal gay dějové lince prostor.

A pravdou je, že v rámci LGBTQ otázek si dal Star Trek docela načas, a to i s ohledem na to, že vždycky platil za dost průkopnický seriál. Na konci 60. let se tak např. dostal pod palbu kritiky kvůli mezirasovému polibku mezi Kirkem a Uhurou.

<Path> Bizarní sexuální hračky: lidstvo ušlo od robertků z chleba a „kozích“ erekčních kroužků dlouhou cestu. Které „vynálezy“ byly převratné?Zdroj: thetoy.org, bustle.com, history.co.uk, biird.co, derronwrought.medium.com, ranker.com, embryo.asu.edu, forbes.com

Série bude pokračovat až po Vánocích novou epizodou, jejíž vysílání je naplánováno na 7. ledna 2018.

Zdroj: newnownext.com, queerty.com 

Populární
články

E-Shop