ROZHOVOR: Ředitel modelingové agentury Pavel Višňovský: "Scoutuji kdekoliv a kdykoliv - na ulici, v obchodě nebo třeba na letišti. Baví mě oslovovat nové tváře!"

14. 11. 2017 07:00 Co se děje
ROZHOVOR: Ředitel modelingové agentury Pavel Višňovský: "Scoutuji kdekoliv a kdykoliv - na ulici, v obchodě nebo třeba na letišti. Baví mě oslovovat nové tváře!"

Mladý, pohledný, chytrý a ambiciózní - takový je ředitel jedné z největších modelingových agentur v naší zemi Pavel Višňovský (22), který sice začínal jako model, ale od začátku věděl, že tudy jeho cesta nepovede a touží vlastně po něčem jiném. Kromě toho, že ve svém mladém věku figuruje na postu ředitele JARO Management a studuje Univerzitu Karlovu, má i spokojený dlouhodobý partnerský vztah, o kterém tvrdí, že je na celý život.

7. 6. 2018Zeptali jsme se odborníka, jak to má LGBT komunita s majetkovým právem, hypotékami, půjčkami, úvěry nebo dědictvím?

Pavle, máte sourozence? A pokud bráchu - je taky takový fešák jako vy? (smích)

Sourozence mám - bráchu i sestru. (smích) Geny jsme zdědili po mamince, ale můj táta je samozřejmě taky velký krasavec! (smích)

Co vás bavilo jako malého kluka? Čím jste chtěl být?

Každou chvíli něčím jiným. Nejdéle jsem chtěl být právníkem. Rozhodl jsem se tedy pro studium všeobecného gymnázia a prodloužil si možnost rozhodování o čtyři roky. V průběhu gymnázia jsem se začal zajímat o módu a vše se od té doby ubírá tím správným směrem. Také jsem jako malý zpíval ve sboru, kreslil a závodně plaval. Bavilo mě téměř vše - kromě míčových sportů - ty jsem nesnášel. (smích)

Takže stále studujete?

Přesně tak. Využil jsem možnost kombinované formy Mediálních studií na Karlově univerzitě. Čekají mě státnice a obhajoba bakalářské práce, chtěl bych ale dostudovat i navazujícího magistra.

Jste sice ředitelem modelingové agentury JARO Management, ale fungujete i jako booker. Co tahle práce obnáší?

Vedle práce je to i životní styl. Důležité je sledovat aktuální trendy českého i zahraničního trhu. Základem je komunikace se zastupovanými umělci. Jelikož si zakládáme na exkluzivitě, každého jednoho zastupovaného vnímáme jako unikát.

Vím ale, že děláte i produkci nebo choreografie, je to tak?

Dělám svou práci rád a snažím se stále vyvíjet. Podílím se vedle bookingu, který zahrnuje mužskou divizi pro český a zahraniční trh a úspěšnou dětskou divizi, také na jednotlivých projektech. Zajištuji produkci, choreografii, hudební režii i PR pro naše exkluzivní klienty.

Jaké nejprestižnější akce jste letos pro JARO Management organizoval?

Za akci, která stojí rozhodně za zmínku, považuji jednoznačně AICHI 2017. Galavečer pro tisíce lidí, který se konal ve Foru Karlín každoročně nadchne celé publikum. Nesmím opomenout pohádkovou svatbu roku Kateřiny Wohlmann Votavové na zámku Hluboká. Další zajímavý event, na který rád vzpomínám, jsou oslavy 70. výročí samostatnosti Pákistánské republiky v paláci Žofín. Já ale nerozlišuji zakázky na více prestižní a méně prestižní, ke všem klientům přistupuji stejně zodpovědně a snažím se podat ten nejlepší výkon.

A co plánujete v agentuře za novinky pro příští rok?

Pro příští rok plánujeme v rámci divizí novinku, která překvapí všechny naše klienty i fanoušky. Myslím, že to celá léta na českém trhu postrádáme!

Jak hledáte vhodné modely pro spolupráci?

Hledáme modely různými způsoby. Velký posun při vyhledávání nových tváří přisuzuji sociálním sítím, které využíváme ze všeho nejvíce. Musím ale podotknout, že se nám čím dál více hlásí modelové sami od sebe. Většinou jim agenturu doporučí někdo z oboru, nebo si zkrátka vyhledají recenze na internetu. Já jsem osobně trochu prací scouta "postižený" a scoutuji kdekoliv a kdykoliv - na ulici, v obchodě nebo třeba na letišti. (smích) Baví mě oslovovat a objevovat nové tváře!

Jak probíhá „zápis“ do agentury? Co musí model splňovat?

Každý umělec musí projít osobním pohovorem v sídle agentury a následně podepsat smlouvu o exkluzivním zastupování. Kritéria přijetí jsou různá dle divizí. Pro český trh by umělci měli disponovat hereckými, tanečními či pěveckými zkušenostmi. Modelové pro zahraniční trh musí dle lokace splňovat kritérium výšky a mír. Výška by se měla obecně pohybovat od 185 cm výše a obvod hrudi nesmí překročit 100 cm. Naši dětští umělci se především nesmějí stydět před kamerou a fotoaparátem, každý zajímavý koníček je plus navíc! 

Kdo z vámi zastupovaných českých a slovenských modelů se právě hřeje na výsluní?

Mezi TOP 50 nejvíce sexy muže a nejúspěšnější modely planety patří Tomáš Školoudík, kterého k vysněné kariéře modela přivedl majitel agentury Rostislav Janků. Dalším úspěšným modelem je Martin Gardavský, který je mimo jiné nejúspěšnějším českým reklamním hercem. Martin se uplatnil i v zahraničí a cestuje po celém světě. Výhodou naší zahraniční divize je diverzita, každý model má jiné přednosti, je něčím zajímavý a originální. Toho si naši klienti cení nejvíce. Za zmínku stojí úspěšní modelové agentury Petr Cieslawski, Jakub Nožička, Tobias Peter Lang, Vojtěch Kuneš a Vojtěch Lebeda. Ale pro kariéru připravujeme desítky nových tváří, o kterých teprve uslyšíte!

IMG 6615

Rostislav Janků a Pavel Višňovský tvoří sehraný tým

Jak jste se seznámil s majitelem agentury Rosťou Janků

Jak jsme se seznámili? Já říkám, že jsem byl ve správnou dobu na správném místě. Věnoval jsem se krátce modelingu v regionální agentuře a chtěl jsem zkusit něco nového. Vyplnil jsem registraci Staň se novou tváří a zaslal ji do agentury JARO. Následoval osobní pohovor s bookerkou, která měla na starosti modely pro český trh. O čtrnáct dní později jsem jel na pohovor přímo s jednatelem agentury, a to především díky svým dosavadním akcím a přehlídkám, které jsem v Plzni pořádal.

Sedli jste si na první dobrou? 

Přesně tak, sedli jsme si na první dobrou. (smích) Začal jsem Rosťovi pomáhat s produkcí a choreografií. Všechno to začalo nabírat ten správný směr a celkově mě to pohltilo. Jemu vděčím za tento kariérní vzestup.

Shodnete se s ním většinou v názorech na modely nebo umělce, které vaše agentura zastupuje?

Někdy mě až překvapí, jak moc máme podobné názory a téměř vždy se shodneme. Pokud si náhodou jeden z nás není naprosto jistý, komunikujeme spolu pro a proti a dospějeme ke společnému názoru. 

Sám jste velmi pohledný. Děláte stále také modeling?

Sice jsem měl ambice stát se modelem, ale mnohem více mě naplňuje být za oponou. Byl jsem součástí několika přehlídek, což mi napomáhá při přípravách choreografie.

Jak se udržujete ve formě?

Snažím se pravidelně cvičit a dvakrát týdně plavu. Pokud tedy zrovna nejsem v práci, najdete mě ve fitku nebo v bazénu. (smích) Plavání je skvělý relax. Jsem jedním z členů plaveckého týmu Aquamen Prague. To je první a jediný LGBT plavecký oddíl v České republice. Cvičím power jógu. Běhám. Také se zdravě stravuju. Jím po malých porcích, ale pravidelně. K našemu odvětví to prostě patří. 

A co nějaký odpočinek, relax, dovolená v exotice?

Pokud nejsem v práci, učím se, nebo sportuji. (smích) Odpočinku si užívám opravdu pouze během dovolené. A to preferuji destinace v pěkné přírodě a s dobrým jídlem. Do konce roku zvládnu ještě jedny plavecké závody v Německu a exotiku nechám na ten příští. Samozřejmě také cestuju i pracovně, abych navazoval možná partnerství agentury v zahraničí a to také neodpočívám. (smích)

18. 6. 201810 důvodů, proč si dopřát dovolenou v Karlových Varech!

Jste sám nebo máte partnera? 

Jsem již třetím rokem šťastně zadaný a neměnil bych. Nemyslel jsem, že mě to potká tak brzy, ale věřím, že je to na celý život!

Zdroj: Pavel Višňovský

Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop