VIDEO: Šéfredaktorka VOGUE Anna Wintour v přátelském rozhovoru s Meryl Streep o novém filmu, situaci v Hollywoodu i feminismu

13. 11. 2017 12:00 Co se děje
VIDEO: Šéfredaktorka VOGUE Anna Wintour v přátelském rozhovoru s Meryl Streep o novém filmu, situaci v Hollywoodu i feminismu

Oscarová herečka Meryl Streep se stane cover-hvězdou obálky prosincového vydání Vogue – časopisu zaměřeného na módu, design a životní styl. Při této příležitosti vznikl také video rozhovor, který s Meryl Streep nevedl nikdo jiný než samotná legendární šéfredaktorka Anna Wintour. Už příchod herečky do kanceláře Anny Wintour se pak nesl v duchu filmového zpracování „Ďábel nosí Pradu“, kde Streep ztvárnila šéfredaktorku jako nekompromisní, náročnou a tvrdě vládnoucí šéfku.

8. 6. 2018Máte na autě škrábanec? Poradíme vám, jak ho odstranit bez návštěvy servisu!

Ačkoliv by se však nabízelo, aby tato dvojice vlivných žen promluvila zejména o přesnosti filmové postavy Mirandy Priestly, kterou hrála Streep, v porovnání s pravou osobností Wintour, na toto téma nepadlo ani slovo. Rozhovor se točil kolem nového filmu Stevena Spielberga „The Post“, ve kterém Streep ztvárňuje Katharine Graham, vydavatelku The Washington Post, jež byla velkým vzorem, přítelkyní a mentorem Anny Wintour. A právě Graham byla ve vedení The Washington Post během skandálů ohledně Watergate a úspěšně vedla soudní bitvu kvůli publikování „Pentagon papers“ – důvěrného vládního dokumentu týkajícího se války ve Vietnamu, což donutilo prezidenta Nixona k rezignaci.

7. 6. 2018Zeptali jsme se odborníka, jak to má LGBT komunita s majetkovým právem, hypotékami, půjčkami, úvěry nebo dědictvím?

Řeč přišla i na současnou atmosféru v Hollywoodu, kterým stále otřásají sexuální skandály. Wintour se ptala, zda celá tato situace pomůže nebo jestli posune o krok zpět feministickou agendu. „Myslím, že tento okamžik je opravdu senzační příležitostí. Tyto dveře se již nezavřou, jelikož už jsme jednou nohou vevnitř a pro lidi bude velice obtížné vést životy tak, jak tomu bylo v minulosti. Dřív se to komentovalo „To jsou jen řečičky v šatně“ nebo „Chlapi jsou prostě takoví“. Ale tak to není. Jsme civilizovaní lidé a učíme se z našich chyb,“ odpověděla Streep.

Wintour se rovněž zeptala, zda bude letošní udílení filmových Oscarů spíše politické, či zdrženlivé a vážnější. Podle Streep pak hlavním tématem bude spíše uvědomění si celé situace. Na otázku, zda si myslí, že v prezidentském křesle uvidíme někdy ženu, přišla rychlá odpověď. „Ano, myslím. Myslela jsem, že ženu prezidentku uvidíme i dřive, ale jsme na dobré cestě.“ Celý rozhovor Wintour zakončila představením nové obálky, ze které byla Streep nadšená.

{youtube}dW4wpGg64pE{/youtube}

Zdroj: out.com, Youtube

Tomáš Boroš

Autor

Tomáš Boroš

Umělec s bohémskou duší, který se nebere až příliš vážně. Těžko se s ním pohádáte, ale lehce si z něj vystřelíte – na všechno skočí. Seriózní blázen a lidumil, co se neustále hledá, i když se nikdy nenajde. A ke všemu nedokáže rozeznat barvy. Zkrátka ztracený případ. 

E-shop