FOTO: Umělec vyrobil sérii zbraní inspirovaných velkými korporacemi: Vraždit tak můžete Facebookem nebo McDonaldem

13. 11. 2017 16:00 Co se děje
FOTO: Umělec vyrobil sérii zbraní inspirovaných velkými korporacemi: Vraždit tak můžete Facebookem nebo McDonaldem

Zejména na menších městech je v supermarketech stále k vidění ultimátní nakupovací model českých matek: černé lodičky či jiné boty na podpatku v rafinované kombinaci s tepláky se čtyřmi pruhy. Nadnárodní korporace ale kromě asijských prodejců a českých mamin inspirovaly i umělce. Mladý newyorský tvůrce Tom Galle zhotovil sérii zbraní inspirovaných logy gigantů, jako jsou Facebook nebo Nike.

4. 6. 2018ROZHOVOR: Organizátor soutěže o nejkrásnějšího Muže roku David Novotný: "Loni o vítězi rozhodovala největší porota, která je zapsána v Guinessově knize rekordů!"

Galle je známý svými nekonvenčními pracemi, které poukazují na moc obřích korporací, extrémní konzumnost dnešní společnosti a nejrůznější podoby popkultury. V těchto dnech na sebe upoutal pozornost veřejnosti, když mnohdy devastující následky sociálních sítí či bezbřehý vliv korporací zpodobnil vyvedením jejich log jako zbraní.

19. 6. 2018Spát nahý a být věčně mladý! Odhoďte pyžama, existují důvody, proč je nahota v posteli více než zdravá

Jeho projekt tak zahrnuje třeba boxer ve tvaru loga fastfoodového všudypřítomného chléva McDonald's, nebo nůž ve tvaru odškrnutého loga sportovního gigantu Nike. Do sousedova soukromí už pak nemusíte nahlížet pouze skrze jeho posty na sociálních sítích, ale vklížit se mu můžete přímo do sklípku či domácnosti za pomoci modrého páčidla napodobujícího logo Facebooku.

Foto: Instagram, Unrtd.co

Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop