TREND: Závislost na gay seznamkách. Jak poznáte, že to s Grindrem už přeháníte? Zábavným způsobem se s tím vypořádává iniciativa #QuitGrindr!

12. 10. 2017 15:00 Co se děje
TREND: Závislost na gay seznamkách. Jak poznáte, že to s Grindrem už přeháníte? Zábavným způsobem se s tím vypořádává iniciativa #QuitGrindr!

Někteří z nás jsou po ránu rádi (no, rádi je silné slovo), že se vyplazí z postele, a když se v práci poprvé polejou kafem, s úlevou zjistí, že si alespoň nezapomněli vzít kalhoty. V dnešní době jsou ale mnozí neuvěřitelně čilí: den zahajují zalogováním na sociální sítě a v koupelně si mobilem hned zkraje dne pořídí fotoknihu. Ne, vážně, před takovými patnácti lety nebylo úplně běžné, aby muž zahájil den tím, že si vyfotí penis v třiceti sedmi úhlech.

23. 6. 2018Užijte si tu nejhlubší a nejsytější černou barvu s televizí OLED 873 od Philips TV

Čím dál více gayů je ze seznamovacích aplikací typů Grindr a seznamování online už dost frustrováno a znechuceno, nemluvě o studiích, které ukazují, že seznamovací aplikace lidem nabourávají sebevědomí a činí je mnohem povrchnějšími a náročnějšími co se požadavků na ostatní týká. Jenže když ti znechucení konečně Grindr odinstalují, nevydrží bez něj moc dlouho a zase jej nainstalují. V takovém případě už poznáte, že je možná na čase s tím něco udělat. Protože velmi mnoho homosexuálních mužů se již stalo na seznamovacích aplikacích a náhodných sexuálních dobrodružstvích prakticky závislými.

4. 7. 2018Muž se narodil bez penisu. Vědci mu sestavili nový bionický penis, který mu ve čtyřiceti čtyřech letech umožní první milování

S tímto fenoménem i nepěknými věcmi, se kterými se na Grindru setkáváme, chce bojovat instagramová iniciativa #QuitGrindr. Tu doprovází i blog, kde jsou k nalezení tipy, jak překonat závislost na Grindru - odinstalováním aplikace počínaje, "výukou" nového (běžného) způsobu života konče. Např. můžete zkusit hledat nové zvyky, kterými nahradíte neustále projíždění Grindru a rychlovky na toaletách, a svůj život jimi skutečně obohatíte.

Daná iniciativa se k celé věci snaží přistoupit nikoli mravokárně, nýbrž s humorem, a tak na webu najdete třeba obrázky Barta Simpsona, jak si fotí zadek, nebo výzvy „rozšiřujte svoje obzory, ne anální otvor“.

Foto: Instagram

Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop