Fitness trend pro skutečné lidi: Místo six-packu je tu FOUR-PACK REVOLUCE! Pěkná postava, které může docílit každý, aniž by procházel peklem

10. 10. 2017 15:00 Co se děje
Fitness trend pro skutečné lidi: Místo six-packu je tu FOUR-PACK REVOLUCE! Pěkná postava, které může docílit každý, aniž by procházel peklem

Některé části těla se staly v posledních letech doslova kultem. U mužů jde zejména o břicho a pak také samozřejmě o rozkrok. Až přijdou do centra pozornosti nějaké části charakteru a duchovní pokrok, dáme vám vědět. Do té doby se podíváme na první zmiňovaný středobod současného lidského vesmíru, a to sice six-pack. Mnozí vysekaného břicha nemohou dosáhnout, byť se hýbou a snaží se ovládat v jídle. To by nebyl problém, ale mnozí to jako problém vnímají a mají na to konto problémy se sebepřijetím, sebedůvěrou a vůbec se tak nějak kvůli povrchu svého břicha trápí víc, než by bylo záhodno.

17. 7. 2018Jeden jednoduchý cvik, který změní celé vaše tělo a odhaluje tajemství viditelné změny postavy

Pozitivně tak lze přijímat nový fitness trend, který říká, že nemusíte mít six-pack, ale stačí vám four-pack. A to jak k tomu, abyste vypadali hezky, tak k tomu, abyste byli zdraví a cítili se dobře. Four-packem rozumíme stav, kdy spodní část vašeho břicha je tak normálně pokryta menší vrstvou tuku a vidět je pouze horní část břišních svalů. Tento trend je spoluvytvářen aktuální knihou nazvanou Fourpacková revoluce, která má podtitul: Jak mířit o trochu níž, občas obelhat dietu a přesto zhubnout a udržet se ve formě.

Jejími autory jsou slavný zápasník smíšených bojových umění Chael Sonnen a sportovní expert působící v bojových uměních a trenér Ryan Parsons. Ti představují přístup k jídlu a cvičení, který je dosažitelný a udržitelný pro běžné lidi různého věku.

28. 6. 2018Dezerty, o kterých byste si na první pohled nemysleli, že jsou k jídlu

Parsons vysvětluje, že plný six-pack a zcela dokonale vysekaná postava je dosažitelná jen pro lidi v určitém věku, s určitou genetickou výbavou, při speciální výživě a velkém množství času na cvičení. Pro mnoho lidí dosažení six packu jednoduše není reálné a Parsons říká, že tělesnou změnu by každý měl plánovat realisticky a ne podle nějakých fantazií a fotek v časopisech. Poukazuje na to, že fitness modelové focení do časopisů jsou v nejlepší věku a na vrcholu sportovní kariéry. „Zatímco vy jste v práci, oni jsou v tělocvičnách. V době, kdy fotí ty snímky, jsou již týdny či měsíce na přísné dietě. Mají také skvělého fotografa a nasvícení, upravili je ve Photoshopu a také berou třeba steroidy. Takže pokud chcete zhubnout a cítit se dobře a takovéhle fotky si vyberete jako svůj cíl, je to prostě nesmysl,“ vysvětluje Parsons.

A je to logické, když vám váš životní styl bude příjemný, zahrne sport a kvalitní jídlo, občas nějaká omezení a občas naopak "povolení" režimu, budete nepochybně spokojenější. Minimálně ve srovnání se stavem, kdy byste permanentně s pocitem „jsem na dietě, hranolka je smrt“ slepě následovali fotku nějakého vyfotošopovaného dvacetiletého fitness modela.

Kniha je založena na tom, že občas i v jídle prostě „hřešíme“ a jednou za čas to tělu dokonce prospívá. Kniha propaguje krátká a intenzivní cvičení, která jsou zapasovatelná do běžného života nás všech. Najdete v ní třeba desetiminutové tréninky, rady jak nakupovat (a v jakém poměru živin) i příklady různých plánů stravy a tréninku. Knihu můžete kupit na Amazonu.

Foto: Facebook

Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop