REPORTÁŽ: Slzy štěstí se neobjevily, pouze úsměv plný vděku a radosti! V jedinečné kadeřnické soutěži AICHI zvítězil sympaťák Jan Rigó

4. 10. 2017 13:00 Co se děje
REPORTÁŽ: Slzy štěstí se neobjevily, pouze úsměv plný vděku a radosti! V jedinečné kadeřnické soutěži AICHI zvítězil sympaťák Jan Rigó

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Aichi (Art Image Change International) za rok 2017 proběhlo včera večer ve Fóru Karlín a my jsme u toho nemohli chybět. Galavečerem vkusně a profesionálně provázel ikonický moderátor Leoš Mareš.

Večer plný vystoupení vlasových mágů a přehlídek nejnovějších trendů v účesech proložili pořadatelé také tanečním či hudebním vystoupením. Že soutěž smysl rozhodně nepostrádá a je čím dál více úspěšnější a produktivní, dokazuje fakt, že letos se konal již 15. ročník.

21. 12. 2018Nejlepší historky z českých restaurací aneb Z toho lososa je cítit ryba

Soutěž Aichi, která dává mladým talentům příležitost zviditelnit se, by zřejmě neexistovala bez Karla Kadlece, který stojí za tím, že kadeřníci a kadeřnice se skutečným umem dostávají parádní šanci prosadit se a ukázat své dovednosti před zraky těch nejpovolanějších v oboru. Sám na pódiu vyjádřil obrovskou radost z toho, že soutěž klape a že Aichi nabírá mezinárodních rozměrů, přestože zatím pouze mezi hosty. Samozřejmě je také nutno zmínit alespoň ty největší sponzory, mezi které patří Bomton či Daviness. Poprvé byla veřejnosti představena nová kolekce účesů Bomton studií ‚Talking heads‘. Ta v sobě ukrývá mnoho vlasových textur, nechala se inspirovat lehkým stylem hippies, objevují se v ní ale klidně i ostře střižené účesy. Jako tradičně galavečer pak uzavřela ještě přehlídka avantgardy.

Letos si vítězství právem vysloužil mladý kadeřník Jan Rigó ze studia Lorma v Praze. Druhé a třetí místo obsadily Lenka Daks a Jana Jun Šrámková. Cenu veřejnosti si zasloužila Olga Dimitrasco. V porotě, která vyhodnocovala ty nejlepší práce, zasedli například stylista celebrit Filip Vaněk, vizážistka Ivana Tokárska, majitel kadeřnického salonu Robert Starý, Miss World a modelka Taťána Gregor Brzobohatá nebo Jitka Kočová, vítězka loňského ročníku Aichi.

16. 1. 2019Restaurace El Emir nabízí blízkovýchodní pohostinnost i plné talíře pravé libanonské kuchyně

Program (spíše v klidové poloze) zpestřila zpěvačka Emma Smetana, která představila dvě písně ze svého prvního alba. O poznání více pak zvedli všechny ze židlí bratři Kristián a Marek Mensovi. Ti se věnují breakdance a jejich pohybové kreace skutečně bavily. O zábavu a především také o obdivné pohledy se postarali také mistři z kadeřnického oboru – Vincent Moutault a Mario Krankl. Zatímco show Francouze Vincenta uvedená baletním vystoupením proběhla ve znamení symfonie a lehkosti, Mariova show nabrala úplně jiný směr. Světový šampión z Rakouska se profiluje jako velmi výrazný kadeřník s notnou dávkou divokosti. Ostatně právě slovíčko ‚wildness‘ bylo jako první promítnuto na obrazovce těsně před jeho show.

Foto: Aichi, Instagram

Simona Hynková

Autor

Simona Hynková

Miluje život a umí ho užívat, nenávidí lidskou hloupost a špinavé boty. Věří, že o módu se alespoň trochu začnou zajímat všichni Češi a o to krásněji se všem bude žít. Víno má ráda bílé, rty červené a kávu černou. V oblékání preferuje jednoduchý a osobitý styl.

E-shop