Dávejte si na své "nádobíčko" pozor! Aneb 4 poranění penisu, která rozhodně nechcete zažít!

14. 9. 2017 09:00 Co se děje
Dávejte si na své "nádobíčko" pozor! Aneb 4 poranění penisu, která rozhodně nechcete zažít!

Každý muž má největší strach z toho, že si svůj penis zlomí při sexu. Dobrou zprávou je, že penis se fakticky zlomit nedá, protože v něm není žádná kost. Nicméně i tak může dojít k „fraktuře“. Existuje ale i řada dalších zranění související s penisem, která se vám mohou lehce přihodit a jsou stejně tak hrozná. Mimo menší zranění, jako je pořezání, škrábnutí nebo prostě "nakopnutí do koulí" existují i horší, jako jsou křeče v tříslech, testikularní torze nebo priapismus.

8. 6. 2018Lidské vlasy „žijí“ v sedmiletkách, které ovlivňují jejich kvalitu. Jaké další vlivy se podepisují na pevnosti, síle i lesku?

1. Zlomení penisu

Ke zlomení penisu dochází nejčastěji v poloze „jízdmo“, tedy když partner leží na zádech a vy nasedáte na „koníka“. Partner nahoře bohužel může svou „jízdu“ vychýlit z osy, a pokud je temperamentnější a „přirazí“ tvrději, je to tady. Ozve se křupnutí a následně výkřik a šílená bolest. Dojde v podstatě k roztržení vazivového pouzdra a močové trubice. Většinou se jedná o zranění, která se dají dát do pořádku. Každopádně ale tuto polohu nezkoušejte v opilém stavu, kdy vaše pohybová koordinace nestojí za nic.

2. Křeč v tříslech

Není nic horšího než známá křeč v lýtku přímo uprostřed tréninku v posilovně (nebo vlastně i kdekoliv jindě, klidně i v posteli). Počkat, vlastně je něco horšího – křeč v tříslech. Pokud jste milovníky „pejskování“ dejte si pozor, jak rychle, tvrdě a často „štěkáte“. Údajně se nárazy mohou později projevit jako křeče a je to dost nepříjemné. Určitě nebude od věci navštívit doktora, pokud budete mít v oblasti rozkroku bolestivé otoky. Počítejte s třídenním uvedením mimo provoz.

7. 6. 2018Conchita Wurst opět šokuje: Po přiznání ohledně HIV všechny zaskočila svou neuvěřitelnou fyzickou proměnou. FOTO uvnitř

3. Priapismus

Jedná se o tzv. prodlouženou erekci. Může se zdát, že to je problém lidí, kteří užívají viagru či jiné podpůrné „zobání“. Ale děje se to mnohem častěji, než si myslíte, a to i bez viagry. Je známý dokonce případ, kdy člověk trpěl dvacetihodinovou erekcí v důsledku vedlejších účinků Trazodonu – antidepresiv. V takovém případě nepomůže ani masturbace a je nutné vyhledat doktora. Může dojít k poškození topořivých tělísek a celkové dysfunkci. Hodně to bolí a pomůže jedině odsátí krve přímo z žil na penisu.

4. Testikulární torze

Velice nepříjemná a bolestivá věc. V podstatě jde o dislokaci nebo přetočení jedné z „kuliček“ a přerušení přívodu krve. Jeden z těch, kdo má s testikulární torzí osobní zkušenost, uvedl, že jeho partner měl při sexu takové nasazení, až se mu dostalo varle nad penis. Šílené! Ale vrátil jej zpět a vše bylo v pořádku (stalo se v poloze „cowboy“). Nicméně v takových případech je dobré vyhledat lékařskou pomoc. Zranění totiž může způsobit neplodnost.

Zdroj: menshealth.com, meionorte.com

Tomáš Boroš

Autor

Tomáš Boroš

Umělec s bohémskou duší, který se nebere až příliš vážně. Těžko se s ním pohádáte, ale lehce si z něj vystřelíte – na všechno skočí. Seriózní blázen a lidumil, co se neustále hledá, i když se nikdy nenajde. A ke všemu nedokáže rozeznat barvy. Zkrátka ztracený případ. 

E-shop