ROZHOVOR: Nová seriálová hvězda Jaroslav Blažek: "Hrát v Ulici je práce jako každá jiná, navíc tam působí spousta skvělých herců!"

14. 9. 2017 06:00 Co se děje
ROZHOVOR: Nová seriálová hvězda Jaroslav Blažek: "Hrát v Ulici je práce jako každá jiná, navíc tam působí spousta skvělých herců!"

Nová hvězda seriálu Ulice Jaroslav Blažek (20) vystudoval herectví na Pražské konzervatoři, je zadaný a o kariéře modela nepřemýšlí. Jak se mu hraje v nekonečném seriálu? V jakém divadle ho můžete vidět? Nebo jak to chodí na konzervatoři? Nejen to se dočtete v rozhovoru s tímto mladým rebelem.

6. 6. 2018Tamagoči či tetris aneb Zavzpomínejte na ty nejlepší výrobky devadesátek

Jardo, narodil jste se v Praze?

Nene, narodil jsem se v Mariánských Lázních a vyrostl ve vesnici Velké Hleďsebi kousek od nich. V Praze žiju až teď.

Jste z umělecké rodiny?

Moji rodiče se umění nevěnují, jen dědeček zpíval v kostele. Ale můj bratr maluje a kreslí.

Studoval jste herectví?

Vystudoval jsem Pražskou konzervatoř, obor herectví. Konzervatoř mě bavila a něco mi určitě dala. Ale upřímně, dobrých profesorů, kteří jsou lidští a chtějí, abychom se živili tím, co studujeme, tam moc není. Samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, je tam i spousta chapavých umělců.

Chtěl jste být hercem od malička?

Nechtěl, jako malý jsem chtěl být zpěvákem, ale taky jsem chodil na dramaťák, žonglování a do folklorního souboru Marjánek

Koho hrajete v Ulici?

V Ulici hraju problémového bratra policistky Karly. Jmenuju se Bruno a jsem tam takový rebel. Vlastně jsme tam oba dva takoví vyvrhelové a zároveň dobré duše. (smích)

Někdo by rolí v nekonečném seriálu pohrdnul. Vám to nevadí?

Je to práce jako každá jiná. Navíc v Ulici hraje spousta skvělých herců!

Hrajete i v divadle?

Působím v Divadelním ateliéru a v divadle U22, což je naše větší scéna. Hrajeme například hru "Pes, noc a nůž" od Maria von Mayenburga nebo představení "V hodině rysa".  Dále v divadle U22 připravujeme hru Punckrock, na kterou se hodně těším, a v Divadle na Rejdišti, což je divadlo konzervatoře, zkoušíme také novou hru.

11999068 869812723074731 713823938888464874 n

Cítíte se víc jako divadelní, nebo televizní herec?

Chtěl bych spíše působit v divadle, ale natáčení mě také baví.

Kdybyste si mohl vybrat jakýkoliv film, ve kterém byste si mohl zahrát, jaký by to byl?

Kdybych si mohl vybrat film, ve kterém bych hrál, vybral bych jich víc a u některých by mi bylo asi i jedno, koho bych si zahrál. Šlo by mi o celek. Ale mám rád filmy jako V Brugách, Klub rváčů, Pulp Fiction, Jedna ruka netleská, Harry Potter. Je toho hodně. (smích) Nemám ale rád horory. Vždycky se bojím. (smích)

Jaké máte koníčky?

Ve volném čase hraju na kytaru, plavu, dělám jógu a věnuju se psaní underpunkových písní. Také moc rád cestuju. Hodně jsem cestoval s rodiči, babičkou a folklórním souborem, když jsem byl menší. Nejvíc se mi líbilo v Barceloně a Amsterdamu.

Kam máte v plánu se vydat teď?

Chtěl bych se podívat ještě po Evropě a později do Asie a Austrálie.

Kde jste trávil letošní léto?

Letos jsem léto trávil cestováním po Česku a hlavně v přírodě.

Co modeling, ten vám nic neříká?

O kariéře modela jsem úplně nepřemýšlel, ale je milé, že si někdo myslí, že bych vůbec mohl.

20. 6. 2018Šest tipů, kam si zajít na originální první rande, abyste si zajistili, že bude i druhé

Kdo vám doporučil zastupující agenturu JARO Management?

JARO Management zastupuje spoustu mých kamarádů z řad modelů, a jelikož jsou spokojeni, doporučili mi ji taky a spokojený jsem i já. Pracují tam profesionálové, ale milí lidé, kteří mají duši.

Zdroj: Facebook.com, archiv Jaroslav Blažek

Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop