Apple představil tolik očekávaný iPhone X, další dva nové modely telefonu a Apple Watch, s nimiž si nově také zavoláte. Opět nechybí oblíbená duhová symbolika oslovující nejen LGBT zákazníky

12. 9. 2017 22:39 Co se děje
Apple představil tolik očekávaný iPhone X, další dva nové modely telefonu a Apple Watch, s nimiž si nově také zavoláte. Opět nechybí oblíbená duhová symbolika oslovující nejen LGBT zákazníky
Technologická společnost Apple představila na úterní tiskové konferenci novinky pro rok 2017. Informace o nich se šířily webem několik posledních dní, mhohé z nich se potvrdily. Níže naleznete souhrn toho nejzajímavějšího, čím chce Apple udávat krok na poli mobilních technologií pro příštích pár let. 
 
iPhone X

Nejpodstatnější novinkou, na kterou čekala většina zákazníků společnosti, je uvedení iPhonu X. Ten se na trh dostává přesně deset let od uvedení vůbec prvního iPhonu. Představení nového modelu ikonického telefonu bylo Timem Cookem okomentováno jako budoucnost mobilních technologií pro nadcházející desetiletí. 

11. 6. 2018FOTO: Tyhle fotky berou dech! Podívejte se na fotografie pořízené těsně před katastrofou!
Prvním bodem prezentace se stal display telefonu. Ten nyní zabírá téměř celou přední plochu přístroje a je vyroben z pevnějšího tvrzeného skla, které by mělo být schopné vydržet občasné pády na tvrdý povrch. Sklo bude tvořit také zadní část telefonu, díky čemuž bude telefon možné nabíjet bezdrátově. Konečně. Spolu s touto funkcí Apple představil zařízení Air Power umožňující nabíjení hned tří zařízení současně (např. iPhone, Apple Watch SERIES 3 a Air Pods). 
 
X 7
 
OLED display o úhlopříčce 5,8'' nese označení Super Retina, nabízející rozlišení 458 obrazových bodů na jeden palec čtvereční – doposud nejvyšší rozlišení, kterými Apple své chytré telefony vybavil. Na displayi tentokrát chybí všem známé "home button", aktivovat jej bude možné buď pouhým dotykem na kterékoliv místo přední plochy telefonu, případně pozvednutím tak, jak tomu bylo u modelů 7 a 7 Plus. 
 
X 1
 
Odemknutí iPhonu X nyní probíhá pomocí funkce rozpoznávání obličeje Face ID. Touto funkcí jsou vybaveny například modely S8 a S8+ korejského výrobce Samsung, nicméně jejich použití v praxi zatím není nejspolehlivější. Apple přichází se značně vylepšenou technologií, jejíž největší předností je skutečnost, že Face ID rozpoznává změny v obličeji vycházející z jeho přirozené proměny v čase a učí se tak stále novým liniím. Uložení výchozího obličeje do paměti telefonu neprobíhá pouze pomocí jedné pořízené fotografie, ale dle algoritmu, který skenuje celý obličej z několika úhlů – podobně jako je tomu u Touch ID, kdy je otisk prstu skenován pod různými úhly. Zatímco šance na prolomení zabezpečení pomocí funkce Touch ID je 1:50000, u Face ID Apple deklaruje 1:1000000. Face ID navíc perfektně funguje nejen ve zhoršených světelných podmínkách, ale také např. s novým účesem, s nasazenými brýlemi nebo s čepicí na hlavě.
 
19
 
Vylepšený je také u nového iPhonu X fotoaparát. Složený je ze dvou kamer s rozlišením 12 MP, vybavených optickou stabilizací obrazu. Přibyly nové funkce rozpoznávající jednotlivé obrazové body snímané expozice (u fotky i videa), které jsou systémem analyzovány před samotným stisknutím spouště. Tolik oblíbený mód portrétní fotografie iPhone X posouvá opět o krok dál. V nabídce jsou nyní nejrůznější světelné efekty, které výrobci přibližují kvalitě studiové fotografie. Portrétní mód nyní nalezneme také u přední TrueDepth kamery, s níž se nekvalitní selfies stanou dávnou minulostí. 
 
21
 
Populární se mezi uživateli jistě stanou nově uvedené Animoji. Jinými slovy pohyblivé emojis, kterým majitelé nového iPhonu budou moci vdechnout svou vlastní mimiku a hlas. Jak to tak vypadá, za pár let si všichni budeme posílat rozpohybované a mluvící hlavy prasátka, pejska, pandy nebo tolik oblíbené opičky, která se pro mnohé stane odrazem jejich mobilního alter ega. V nabídce Animoji nechybí ani bájný jednorožec s duhově obarveným rohem. Duhová symbolika Applu si i v roce 2017 jistě získá své příznivce nejen z řad LGBT. 
 
10
11
 
Nejnovější a také nejdražší verze iPhonu v sobě ukrývá rychlejší čip A11 Bionic, který je nově schopen pracovat se všemi šesti jádry současně a poskytne tím o 30 % rychlejší výkon.
 
Výdrž baterie má být o dvě hodiny delší než u předešlého modelu. 
 
iPhone X bude nabízen v 64 nebo 256 GB verzi v barevných variantách Space Grey nebo Silver. Jeho cena začíná na 999 dolarech a předprodej bude na stránkách Apple.com zahájen 27. října. Do prodejní sítě se novinka má dostat třetího listopadu, prozatím není známa dostupnost na českém trhu.
 
X 3
 
iPhone 8 a 8 Plus
Kromě "revolučního" iPhonu X vedení společnosti představilo také nástupce sedmičkové verze – iPhone 8 a iPhone 8 Plus, který je opět vyráběn v kovovém pouzdře z obou stran spojených skleněnou plochou, rovněž umožňující bezdrátové nabíjení.
 
8 1
 
Oproti sedmičce došlo k vylepšení stejných funkcí fotoaparátu jako v případě iPhonu X, přibyly stereo reproduktory a nový čip A11 Bionic. 
 
Obě verze telefonu budou dodávány v 64 a 254 GB verzi v barevných variantách Silver, Space Grey a Gold. Žádné další výrazné změny osmá verze iPhonů nenabídne. 
 
V prodeji od 22. září, předprodej bude na stránkách společnosti zahájen 15. září a od 19. září bude ke stažení uvolněn iOS 11.
 
[related-article]
 
Apple Watch SERIES 3
Řady nových změn dostály chytré hodinky Apple Watch. Snad i proto, že nyní jsou to nejprodávanější hodinky na světě, hned za značkou Rolex (v minulém roce byly Apple Watch ještě na druhé příčce). 
 
W 1
 
To, v čem se třetí verze hodinek SERIES 3 odlišuje od svých předchůdců, jsou v plném rozsahu integrované mobilní služby. Hodinky tak budou fungovat i jako mobilní telefon – bude s nimi možné telefonovat i používat data, ačkoliv mobil se bude nacházet na úplně jiném a jakkoliv vzdáleném místě (přístroj je vybavený elektronickou sim kartou). Díky tomu se z Apple Watch SERIES 3 stává nejmenší mobilní telefon světa, který navíc funguje i jako iPod – majitelé nového modelu budou moci přímo z hodinek streamovat hudbu z Apple Music. 
 
W 4
 
Přestože jsou nové Apple Watch vybavené výkonnějším procesorem, jejich velikost zůstala stejná. 
 
Dodávány budou ve dvou verzích: nemobilní a mobilní, jejichž cena začíná na 399 dolarech. V prodeji se objeví 22. září a milovníky módy jistě potěší přetrvávající partnerství s francouzským módním domem Hermès, jehož výsledkem jsou dva nové fashion modely. 
 
{youtube}K4wEI5zhHB0{/youtube}
 
Foto: Apple
Jakub Starý

Autor

Jakub Starý

E-shop