Růže mezi trním?! Aneb Filip Jankovič nafotil módní kolekci LOVE mezi samými ženami!

Růže mezi trním?! Aneb Filip Jankovič nafotil módní kolekci LOVE mezi samými ženami!

LÁSKA! Nosný, životadárný a nikdy nekončící fragment lidského bytí se stal leitmotivem nové kolekce oděvního tvůrce Michala Marka. Znakem kolekce LOVE se stala…
Petra Járková Petra Járková Autor
13. 9. 2017

LÁSKA! Nosný, životadárný a nikdy nekončící fragment lidského bytí se stal leitmotivem nové kolekce oděvního tvůrce Michala Marka. Znakem kolekce LOVE se stala svoboda a vlaštovka, která symbolizuje návrat.

<Path> Královna burlesky Miss Cool Cat: „Snažíme se publiku říct, že je kultura drag queens pro společnost důležitá, ale na menších komerčních shows je neuvádíme. To je pro českou společnost ještě dlouhá cesta"Zdroj: Rozálie Růžičková

"LOVE je ucelená kolekce s přesahem, která vznikala několik dlouhých měsíců. Prošla vývojem i změnami, měnila směr i lidi podílející se na výsledku. Chtěl jsem zde propojovat různé směry umění a designu. A láska nás přeci všechny spojuje, každý jsme si prožili či prožíváme svůj příběh lásky, proto nemohla být kolekce pojmenována jinak než LOVE. Spojuje se v ní talent módního designu, šperku, fotky, videa, hudby a tance. A vznikl tím unikátní audio-vizuální projekt, jehož výsledkem je ucelená kampaň," prozradil nám tvůrce Michal Marek.

Podívat se můžete i na krátký film, který vám kolekci lehce představí, nový web s e-shopem a v neposlední řadě se uskuteční také módní přehlídka, a to již 26. září 2017 v Praze na Václavském náměstí. Následně bude kolekce představena i v jiných městech České republiky.

Kromě Františky Čížkové, populární módní kritičky, Marek oslovil i modelku Kateřinu Votavovou nebo charismatickou Blážu Hlasovou, jež si přehlídkovými moly zpestřuje profesi zdravotní sestry. Další modelkou se stala tanečnice Petra Veverková a celou dámskou sestavu doplnil sexy tanečník a choreograf Filip Jankovič, který si spolupráci s tolika kráskami nemohl vynachválit.

21078573 10155789110902904 3617914201592359052 n

"Foceni probíhalo v moc příjemné atmosféře, ale v ten samý den jsme točili i promo video, kde jsme kolem Františky ještě s jednou tanečnicí tancovali na šíleně rozpáleném písku. To už rozhodně tak příjemné nebylo," směje se Jankovič a dodává: " Ale jelikož jsme chtěli, aby výsledek stál za to, zatnuli jsme zuby a zvládli to!"

Je o něm známé, že ho s módní kritičkou Čížkovou pojí dlouholeté přátelství, tak nás zajímalo, jak se mu s ní spolupracovalo v takovéhle roli...

"Františka mě i ostatní celou dobu podporovala. Ona je opravdu anděl! Miluju na ní, že kdykoliv se vidíme, tak si mě celého prozkoumá a prohlásí například: " Filipe, tyhle kalhoty ti opravdu sluší, to je přesně pro tebe!" Je to prostě profík i v soukromí."

<Path> Kreativní ředitel značky Kanyeho Westa byl jmenován do čela Louis Vuitton! Seznamte se s Virgilem AblohemZdroj: Archiv značky, Nytimes.com, Pinterest.com

Proč ale tvůrce Michal Marek vůbec takto různorodé tváře vybral?

"Volba těchto tváří byla důkladně promyšlená, chtěl jsem dát důraz na mix různorodosti a odlišností. Také jsem chtěl zdůraznit, že láska je tu pro všechny a je jedno, kdo jste, co děláte, kolik vám je let, jestli jste zdravý, nebo nemocný. Myšlenka propojit pětašedesátiletou Františku s mladým talentovaným tanečníkem mi přišla bizarní a zárověn velmi atraktivní. Myslím, že tato kombinace zafungovala skvěle a LOVE nás všechny spojila," objasnil cíl kolekce talentovaný módní návrhář.

Zdroj: archiv Michal Marek, Facebook.com

Populární
články

E-Shop