Růže mezi trním?! Aneb Filip Jankovič nafotil módní kolekci LOVE mezi samými ženami!

LÁSKA! Nosný, životadárný a nikdy nekončící fragment lidského bytí se stal leitmotivem nové kolekce oděvního tvůrce Michala Marka. Znakem kolekce LOVE se stala…

LÁSKA! Nosný, životadárný a nikdy nekončící fragment lidského bytí se stal leitmotivem nové kolekce oděvního tvůrce Michala Marka. Znakem kolekce LOVE se stala svoboda a vlaštovka, která symbolizuje návrat.

Oblékněte se bezpohlavně. Nový módní trend dá všem pocit svobody31. 8. 2020

"LOVE je ucelená kolekce s přesahem, která vznikala několik dlouhých měsíců. Prošla vývojem i změnami, měnila směr i lidi podílející se na výsledku. Chtěl jsem zde propojovat různé směry umění a designu. A láska nás přeci všechny spojuje, každý jsme si prožili či prožíváme svůj příběh lásky, proto nemohla být kolekce pojmenována jinak než LOVE. Spojuje se v ní talent módního designu, šperku, fotky, videa, hudby a tance. A vznikl tím unikátní audio-vizuální projekt, jehož výsledkem je ucelená kampaň," prozradil nám tvůrce Michal Marek.

Podívat se můžete i na krátký film, který vám kolekci lehce představí, nový web s e-shopem a v neposlední řadě se uskuteční také módní přehlídka, a to již 26. září 2017 v Praze na Václavském náměstí. Následně bude kolekce představena i v jiných městech České republiky.

Kromě Františky Čížkové, populární módní kritičky, Marek oslovil i modelku Kateřinu Votavovou nebo charismatickou Blážu Hlasovou, jež si přehlídkovými moly zpestřuje profesi zdravotní sestry. Další modelkou se stala tanečnice Petra Veverková a celou dámskou sestavu doplnil sexy tanečník a choreograf Filip Jankovič, který si spolupráci s tolika kráskami nemohl vynachválit.

21078573 10155789110902904 3617914201592359052 n

"Foceni probíhalo v moc příjemné atmosféře, ale v ten samý den jsme točili i promo video, kde jsme kolem Františky ještě s jednou tanečnicí tancovali na šíleně rozpáleném písku. To už rozhodně tak příjemné nebylo," směje se Jankovič a dodává: " Ale jelikož jsme chtěli, aby výsledek stál za to, zatnuli jsme zuby a zvládli to!"

Je o něm známé, že ho s módní kritičkou Čížkovou pojí dlouholeté přátelství, tak nás zajímalo, jak se mu s ní spolupracovalo v takovéhle roli...

"Františka mě i ostatní celou dobu podporovala. Ona je opravdu anděl! Miluju na ní, že kdykoliv se vidíme, tak si mě celého prozkoumá a prohlásí například: " Filipe, tyhle kalhoty ti opravdu sluší, to je přesně pro tebe!" Je to prostě profík i v soukromí."

V této části Beskyd potkáte víc krav než turistů, značenou stezku občas kříží elektrický ohradník31. 8. 2020

Proč ale tvůrce Michal Marek vůbec takto různorodé tváře vybral?

"Volba těchto tváří byla důkladně promyšlená, chtěl jsem dát důraz na mix různorodosti a odlišností. Také jsem chtěl zdůraznit, že láska je tu pro všechny a je jedno, kdo jste, co děláte, kolik vám je let, jestli jste zdravý, nebo nemocný. Myšlenka propojit pětašedesátiletou Františku s mladým talentovaným tanečníkem mi přišla bizarní a zárověn velmi atraktivní. Myslím, že tato kombinace zafungovala skvěle a LOVE nás všechny spojila," objasnil cíl kolekce talentovaný módní návrhář.

Zdroj: archiv Michal Marek, Facebook.com