ROZHOVOR s AKIMEM – „pejskem“ z virální fotky z Prague Pride. Myslí si, že zostudil gaye? Jak se mu žije jako psovi a jaký je jeho vztah s přítelem? FOTO a VIDEO uvnitř

ROZHOVOR s AKIMEM – „pejskem“ z virální fotky z Prague Pride. Myslí si, že zostudil gaye? Jak se mu žije jako psovi a jaký je jeho vztah s přítelem? FOTO a VIDEO uvnitř

Po vydání článku, kde jsme se zabývali dozvuky Prague Pride a mimořádnou negativní mediální smrští kolem letošního ročníku, a to zejména v souvislosti s…
Nikol Šubrtová Nikol Šubrtová Autor
21. 8. 2017

Po vydání článku, kde jsme se zabývali dozvuky Prague Pride a mimořádnou negativní mediální smrští kolem letošního ročníku, a to zejména v souvislosti s virální fotkou „pejska“ z pochodu hrdosti, kterou publikovaly Parlamentní listy, se nám do redakce ozval muž, který si říká Akim a který uvedl, že právě on je tím, kdo je zachycen na onom kontroverzním snímku.

Rozhodli jsme se, že by bylo fér, dát mu prostor se vyjádřit k celé kauze a třeba také přiblížit fenomén dog play, ze kterého dotyčný „kostým“ vlastně vychází.

<Path> Mladého medika v Lotyšsku upálili, protože byl gay. Česko má nakročeno podobně, k nenávisti totiž přispívá i homofobní legislativaZdroj:

Prosíme předem laskavé čtenáře, aby rozuměli, že nejde o žádnou „propagaci úchylek“ (jak ostatně rádi říkají třeba v Rusku), ale pouze o dání prostoru k vyjádření a poskytnutí informací o fenoménu, který ve společnosti existuje a nikomu neubližuje. Opravdu nám nejde o to, nahnat vás všechny na cvičák do překážek na agility. Pokud se vám při pohledu na dospělého muže, který se obléká a chová po způsobu psa, dělá nedobře, tak prostě snímky i článek přejděte a neutloukejte svůj čas vypisováním toho, kolik jste toho při pohledu na něj vyzvraceli a jakou to mělo barvu. Pokud vás to zajímá, čtěte dál…

Mnoho lidí pohoršila vaše fotografie z Prague Pride 2017 v psí masce a oděvu, která se virálně začala šířit internetem. Měl jste z toho celého nepříjemný pocit? Překvapilo Vás to?

Po pravdě ano, byl jsem velmi překvapený, už jen proto, že jsem loni byl jako pes na Prague pride také a média mě nemasírovala tak jako teď. Neřekl bych, že mám nepříjemný pocit, mám ve svém okolí spoustu přátel, a to jak z řad pejsků, tak i těch, co přímo na dog-play nejsou a plně mě podporují.

Mnoho lidí vám i dalším lidem, kteří volí na pochod hrdosti extravagantní oblečení či oděv s možnými sexuálními konotacemi, vytýká, že děláte špatné jméno LGBT komunitě. Jaký máte na to pohled vy? Co byste jim na to řekl?

To, že si vezmu čumák, je mé osobní vyjádření vlastní hrdosti ke svobodě a životního postoje. Jsem velmi rád, že mohu svobodně žít v této zemi a obléknout si, co mě napadne. Původem je snad dog play erotická hra, nicméně je i varianta brát to více vážně než jen z pohledu sexuality.

Oděv, který jste na pochodu Prague Pride měl, má původ v dog play, mohl byste těm, kteří o tomto fenoménu nic neví, přiblížit, o co vlastně jde?

Dog-play je varianta Role-play, kdy jeden představuje psa a druhý jeho Pána či dalšího psa. Původ je v sexuálním hraní erotických rolí a pro některé to zůstává skutečně jen zábavou do ložnice, pro mnohé ale dog play přeroste i v životní styl.

Takoví pak mají zálibu třeba v psích hračkách a symbolech, nosí obojek kdykoli je to možné, klasické tulení vymění za drbání a radši než na gauči posedávají na zemi.

Také se může změnit styl vyjadřování, kdy místo povzdechu raději zakňučí, místo pokrčení ramen raději udělají psí oči a celkově se stávají přímočařejší a upřímnější.

Právě přímočarost a upřímnost citů většina lidí na psech oceňuje a tomu se rádi přibližují ti, kteří si na psa hrají.

Svět je pak jednodušší, bez intrik a klamání a bez zbytečných starostí

<Path> Blíží se Prague Pride a my tam budeme! Co se letos chystá a na co se můžete těšit? Vybrali jsme pro vás hned několik tipů!Zdroj: Prague Pride, ČSAP, testovani-hiv.cz

V dopisu, který jste nám zaslal, píšete, že se dog play stalo vaším životním stylem. Jak se to v běžném životě (navenek i uvnitř) projevuje?

Začalo se to projevovat postupně, stejně jako jsem začínal být pomalu známý, napřed si mě můj bývalý pán, ale stále moc dobrý kamarád, označil tetováním ve tvaru psí packy. Po zhruba roce, kdy jsem se stal sice neoficiálním, ale psem výrobce psích hraček, přibyl ten pes, kterého zachycuje virální fotografie.

Nyní není dne, kdy by mě alespoň jednou denně neoslovil „Akime“, je to podstatně častější než mé civilní jméno.

Psal jste, že jste se dokonce zúčastnil soutěže „pejsků“ Mister puppy Europe. Mohl byste popsat, jak takové klání probíhá a jací vlastně jsou ostatní „pejsci“?

Rok co rok se tato soutěž koná v belgických Antverpách, kde se sjedou pejskové snad z celé Evropy, aby ukázali, že kdo například nejlépe štěká na karaoke, zvládá překážkovou dráhu, má originální psí výbavu a mnoho dalšího.

Pejskové jsou velmi přátelští a nejlepší je, že i když jsou z různých zemí, tak štěkání je snad používanější jazyk než angličtina.

Setkáváte se, tak jako se tomu stalo u příležitosti Prague Pride, s negativními reakcemi okolí i v každodenním životě? Potažmo, jak široký okruh lidí vlastně ví, že jste vášnivým „pejskem“, jak to sám nazýváte?

S negativní reakcí jsem se setkal teď poprvé ze strany Parlamentních listů.

O tom, že jsem pes, ví snad každý, s kým se pravidelně stýkám, včetně kolegů v práci, nadřízených, rodičů + ví to i větší rodinný kruh, sousedé a díky internetu i spousta lidí, které neznám.

Máte stálého partnera? Jak vaše vztahy vlastně vypadají - proniká do nich i mimo sexuální život nějak dog-play, potažmo dominance a submisivita?

Ano, mám stálého partnera.

I v době kdy zrovna nenosím psí doplňky, jsem brán jako pes.

Jednou z oblastí, kde homosexuálové nemají stejná práva jako ostatní dospělí lidé, je rodinná oblast. Věříte, že stejnopohlavní pár může vytvořit plnohodnotnou rodinu a zázemí pro děti? Plánujete vy sám potomky?

Z mého pohledu mohou lesby i gayové vytvořit plnohodnotnou rodinu a snad si budou i více vážit toho, že to dítě mají, a budou ho dobře vychovávat. Ale asi by pak to dítě mohlo být terčem posměchu od homofobů.

Ale ne, potomky neplánuji.

Ústředním motivem letošního českého pride týdnu byl respekt oproti lhostejnosti a jakési polofalešné toleranci. Jak ten rozdíl vnímáte vy?

Musím souhlasit, že je to problém. Však to je vidět i v reakci na naši skupinu. Když byste kdykoliv jindy potkali na ulici někoho v masce psa, možná si řeknete, že je to nějaký maskot týmu, nebo nějaká reklama, nebo že se někdo jen baví. Když uvidíte smečku, tak si pomyslíte, že je to nějaká stag party, nebo nějaký cosplay, který neznáte. Tak jako tak, zasmějete se a mávnete nad tím rukou, budete to tolerovat. Pak se objeví kluci v maskách psů v průvodu a část lidí si hned představí sexuální hrátky, úchylky, možná i zoofilii. Nad tím ale mnozí již  rozhodně nemávnou rukou, ale naopak začnou přemýšlet, jaké významy to může mít, protože takové významy od komunity homosexuálů čekají a hledají je tam. Sice nám řeknou, že nás tolerují, ale zároveň hledají důvody, proč už nás tolerovat nemusí. Hledají záminky, proč jsme špatní, a ani sami sobě nepřiznají, že pro ně je hlavní záminkou vůbec naše existence.

Pride pochody, ač to bývá nepochopeno, jsou mimo jiné oslavou lásky bez ohledu na nepodstatné a neohrožující rozdíly. Co pro vás osobně vlastně znamená láska?

Láska je ten nejhlubší cit, který přebíjí všechny ostatní. Proto jsou veškeré rozdíly nepodstatné, láska všechny přebíjí. Je to touha po jiném člověku, pro kterého uděláme cokoliv, co můžeme. A pokud je láska opětovaná a protějšek udělá cokoliv pro nás, nemělo by tomuto citu stát nic v cestě.

{youtube}IcFdo5Dwggg{/youtube}

Foto: Akim

Populární
články

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
První polibky, sex i rozchody, v teplé mapě světa najdete vše
LIDÉ

„Teplá Google mapa“ ukazuje, kde a jaká dobrodružství se stejným pohlavím Češi zažili. Nejvíc překvapí intimita

Autor: Martin Lyko
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Napadená muž nebyl gay. Duhovou vlajku měl, protože je „ally“ čili podporovatel LGBT+ lidí
AKTUALITY

Zmlácení muže s duhovou vlajkou v Budějovicích policie šetří jako výtržnictví. Podle právničky je v Česku nedostatečná legislativa

Autor: Martin Lyko
Med má antivirové účinky
ZDRAVÍ

Bojujete s rýmou nebo nachlazením? Tyto potraviny vás zaručeně postaví na nohy

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop