Bývalý fotbalista Michal Smejkal: „Jsem přesvědčený, že každý člověk může být úspěšný v tom, co dělá!“

Bývalý fotbalista Michal Smejkal: „Jsem přesvědčený, že každý člověk může být úspěšný v tom, co dělá!“

Bývalý fotbalista, současný podnikatel, spoluzakladatel Světa Úspěšných, vášnivý cestovatel – to vše je Michal Smejkal, který se rozhodl přesedlat z fotbalu na…
Simona Hynková Simona Hynková Autor
16. 8. 2017

Bývalý fotbalista, současný podnikatel, spoluzakladatel Světa Úspěšných, vášnivý cestovatel – to vše je Michal Smejkal, který se rozhodl přesedlat z fotbalu na podnikání, a od té doby radí ostatním lidem, co udělat pro maximální úspěch jak v životě, tak třeba právě v byznysu.

Michale, jak se z profesionálního fotbalisty stane podnikatel?

Ono to není ze dne na den, ale díky tomu, že moji rodiče, když jsem byl malý, dělali sami na sebe, tak k tomu mám blízko. Navíc jsem věděl a vím, že v životě udělám něco velikého a táhne mě to za tím. Začal jsem číst o úspěšných lidech, vzdělávat se a pak už to bylo jen otázkou času. Sport i podnikání mají X věcí společných.

Fotbalisté jsou také úspěšní, ty jsi potřeboval vynikat v jiném oboru?

Jak jsem už zmínil, v mnohém se fotbal a podnikání překrývají. Obojí je o tom začít, učit se a překonávat těžké chvíle, dosahovat cílů. Jednou jste nahoře, podruhé zase dole, ale kdo vydrží, uspěje. Nejdřív jsem si myslel, že dosáhnu těch svých cílů jen ve fotbale, ale už je to déle, co jsem pochopil, že asi ne. Začal jsem tedy hledat jinou variantu a tu jsem našel.

S bratrem spolupracujete na projektu Svět Úspěšných, nelezete si jako sourozenci na nervy?

Právě naopak. My máme s bráchou neobyčejný vztah. Výborně se doplňujeme a z toho těží celá naše spolupráce. Jsme perfektní tým, kdo nás zná, ví. Samozřejmě jako všude jsou chvilky, kdy máme každý svůj názor, ale dokážeme se shodnout a to je super. Víme, kam jdeme.

Kdo s tímto nápadem přišel jako první?

Tak prvotní myšlenka vznikla u našeho partnera Patrika Šimona. K němu se přidal po nějakém čase právě bratr Ondřej. Začal psát a stal se pak partnerem a obchodním ředitelem. Posléze přišel za mnou – hledali prvního investora, založili jsme firmu a dnes řešíme a plánujeme další projekty.

Co si představíš jako první, když se řekne úspěch?

Spokojenost. Obecně spokojenost se svým životem.

Myslíš, že je dobré řídit se nějakým mottem, citátem?

Určitě! V průběhu života se to samozřejmě může měnit, každopádně za mě ano. Člověku to může pomáhat právě v těžších chvílích, může se tím sám motivovat a upřímně, všichni občas potřebujeme motivaci a podporu zvenčí.

Je možné, aby byl úplně každý člověk ve své práci úspěšný?

Jsem přesvědčený, že ano! Já bych to definoval jinak, všichni by o to měli usilovat. Samozřejmě s tím souvisí podstatná věc – aby člověk dělal to, co ho baví, co mu dává smysl. Pak k tomu má daleko blíže, respektive bez toho to nejde. Člověk z mého pohledu nemůže být úspěšný, pokud nedělá to, co ho baví.

Zažil jsi někdy neúspěch, který ti prospěl?

Samozřejmě, spoustu. Vždy bychom měli dělat věci s dobrým úmyslem. To, jestli to dopadne, nebo nedopadne, je pro nás poučením a vždy je potřeba si z toho vzít lekci. Vše se děje z nějakého důvodu. Je jen na nás, jak a co si z toho odneseme. Vždyť sport sám o sobě je o úspěchu a neúspěchu a v podnikání je to dost podobné.

Většina lidí se logicky snaží soustředit na to, aby vše klapalo. Může být člověk na neúspěch vůbec připraven?

Je správné, když se soustředíme na to, aby vše klapalo, na druhou stranu neumět reagovat, být zaslepen nebo si neumět vzít ponaučení, neznamená neúspěch, ale hloupost. Já jsem přesvědčen o tom, že je dobré vědět, co se může stát. Takže být připraven ano, ale rozhodně se soustředit na úspěch, udělat pro něj maximum a nemít strach.

Jak definuješ úspěšného člověka?

To je jednoduché. Úspěšný člověk je takový, který je maximálně spokojen se svým životem, s tím, kým je, co dělá a koho má kolem sebe. Za mě je to finanční a časová svoboda tak, abych mohl trávit čas s kým chci, kde chci a mohl pomáhat druhým.

Foto: Instagram

Populární
články

Przní se kvůli nebinárním lidem čeština? Podle odborníků se jazyk vyvíjí neustále a změny jsou tedy přirozené
LIDÉ

Vysvětleno: Nebinární lidé a čeština. Aneb měli bychom namísto „Martin přišel“ nově psát „Martin přišelx?“

Autor: Mirka Dobešová
Bionický pensi vrátí erekci i těm, kterým jiná lečba nepomáhá
TĚLO & MYSL

Bionické penisy pomáhají mužům s poruchami erekce a nejen jim. Před „akcí“ je stačí nafouknout a zachrání i ty, kdo o úd přišli úplně

Autor: Martin Lyko
Vzájemná masturbace je důležitou součástí sexuální spokojenosti
HOT!

Vzájemná masturbace je klíčem ke šťastnému sexuálnímu životu, tvrdí vědci. Oproti sexu má navíc hromadu výhod

Autor: Martin Lyko
"Často klientkám jen naslouchám. Neplatí si mě vždy jen pro sex"
PODCAST

Profesionální společník Tom (34): Mé klientky mi platí 4 tisíce na hodinu. Jde o dobře situované ženy ve středním věku. Ne vždy dojde na sex

Autor: Jakub Starý
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?
FUN

Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop