GALERIE: Manolo Blahnik zahájil v Praze svoji výstavu a představil limitovanou edici lodiček z křišťálů Preciosa

11. 8. 2017 11:39 Co se děje
GALERIE: Manolo Blahnik zahájil v Praze svoji výstavu a představil limitovanou edici lodiček z křišťálů Preciosa

Čtvrtek byl v Praze ve znamení bot. A ne jen tak ledajakých. Svoji výstavu "Manolo Blahnik: The art of shoes" přijela osobně uvést obuvnická ikona Manolo Blahnik. Jeho tvorbu milujeme, a tak jsme nemohli chybět jak na tiskové konferenci, tak i na samotné vernisáži, kam přišlo mistra přivítat mnoho českých osobností.

Výstava "Manolo Blahnik: The art of shoes" je přístupná od 11. srpna v pražském Museu Kampa a představuje intimní retrospektivu 45 let práce tohoto španělského návrháře, který je jednou z nejvíce vlivných postav současné módy. Jeho vynalézavost a mimořádná řemeslná zručnost dokázaly setřít hranice mezi módou a uměním.

22. 6. 2018Ty nejlepší momentky vznikají na pozadí

Z celkového počtu více než 30 tisíc unikátních modelů, které jsou uloženy ve výjimečném soukromém archivu, Blahnik společně s kurátorkou výstavy Cristinou Carrillo de Albornoz vlastnoručně vybrali pro Prahu 212 bot a 80 originálních kreseb, jež představují odraz autorovy tvorby. Zachycují jeho zdroje inspirace: architekturu, umění, botaniku, literaturu, kinematografii, 18. století, Itálii, Rusko, Španělsko a mnoho dalších, nečekaně rozmanitých vlivů, jež ho fascinují.

HML 9636

Je pro nás velkou ctí, že můžeme v Museu Kampa prezentovat dílo světové módní ikony Manola Blahnika. Těší nás, že si pan Blahnik v obrovské konkurenci ostatních evropských muzeí a galerií vybral právě naše museum. Jeho rozhodnutí potvrzuje mezinárodní pozici, kterou Museum Kampa díky své zakladatelce paní Medě Mládkové má" říká Jiří Pospíšil, předseda správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových.

Po tiskové konferenci provedl a osobně otevřel mistr celou expozici ve které najdete i střevíčky z filmu Marie Antoinetta, kterou režírovala Sofia Coppola. Na výstavě nechybí ani modely bot věnované osobnostem, jež na Blahnika měly největší vliv: od Anny Piaggi, legendární editorky italského Vogue, přes herečku Brigitte Bardot po Alexandra Velikého. Expozice je doplněna extravagantními lustry Preciosa Lighting, konkrétně pak lustry Venus, Maria Theresa a Maria Theresa Comtess, které pan Blahnik také osobně vybral.

27. 6. 201820 bizarních věcí, které lidé dělají, když jsou sami a nikdo se nedívá

V podvečer téhož dne představil Manolo Blahnik své nejoblíbenější ikonické lodičky Hangisi z křišťálů Preciosa a s ručně paličkovanou českou krajkou. Dvacet párů těchto střevíček je určeno k prodeji. Každý pár bude ušit přesně na míru nových majitelek, v září přijede tým Manola Blahnika do Prahy a pomůže jim najít ideální velikost. Krajky pro dvacet párů limitované kolekce budou paličkovat nejlepší české krajkářky po celé republice.

Photo 3

Kolekce z dílny Manola Blahnika si už můžete pořídit i online, nedávno totiž byla spuštěna platforma pro online prodej - Manoloblahnik.com
Vedle hlavní dámské kolekce, zahrnující večerní i denní kabelky, nabízí značka také úspěšnou pánskou kolekci.

Celou výstavu "Manolo Blahnik: The art of shoes" si můžete v Museu Kampa prohlédnout do 12. listopadu. Jaké osobnosti se přišli podívat na zahájení výstavy uvidíte v naší galerii.

Zdroj: Archiv Museum Kampa, Preciosa

 

Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop