Jak se žije transsexuálním dětem do desíti let? Podle odborníků lépe než jejich vrstevníkům

11. 8. 2017 10:00 Co se děje
Jak se žije transsexuálním dětem do desíti let? Podle odborníků lépe než jejich vrstevníkům

Pro většinu rodičů je příchod dítěte na základní školu velkým dnem, který vyžaduje týdny příprav. Ještě významnější je tato změna, když se jedná o transgender děti. Desetiletá Jessica, která se narodila jako chlapec, se však staví k problematice s klidem: “Když se mě někdo zeptá, nebudu to zapírat, ale nebudu to nikomu cpát.” I Alex, její otčím, sám před lety prodělal změnu pohlaví. Dnes je hrdý na svou dceru a je rád, že nemusí držet žádná tajemství. Podle něj by to bylo přiliš stresující pro všechny.

27. 6. 2018MODEL TÝDNE: Petr Havránek na jednom molu s Naomi Campbell

Ve Velké Británii existuje pouze jedna nadace, která se specializuje na mladistvé s genderovými problémy, Tavistock and Portman. Ta registruje 216 dětí do deseti let (z čehož dvaatřiceti je méně než pět let), které jsou nespokojeni s pohlavím, jež jim bylo přiděleno při narození. Psychology to na jednu stranu překvapilo, na druhou stranu však uznávají, že se dato změna dala předpokládat vzhledem k většímu obecnému povědomí o trans tématech.

11. 7. 2018Muž oblečený jako žena přerušil svatbu výkřiky „Měl sis vzít mě!“ a teatrální scénou. Video se stalo absolutní virální senzací

Jessičina matka Ella vyjadřuje podobný názor, jako mají rodiče dětí vychovávaných bez genderových rolí: “Měly by to prostě být děti, které nic netíží. Chci jenom, aby všechno šlo hladce a Jessica mohla žít normální život.” Jiná matka však poukazuje na stinné stránky: “Stačí, že musí čekat do šestnácti, než dostane hormony, aby se jí mohlo vyvíjet děli. Její vstevnice budou mluvit o tom, jak jim rostou prsa, a o prvních menstruacích a ona bude čekat. To bude náročné.” Je však připravena podporovat svou dceru a věří, že z ní vyroste zdravá sebevědomá žena.

Zdroj: bbc.com

Johnny G. Midgey

Autor

Johnny G. Midgey

Pouliční umělec, záchranář, lingvista a pilot F1 samouk. Chvíli nejlepší kluk na světě a chvíli holka k zulíbání. Milovník koček, Brouků a masa na grilu.

E-shop