5 světových celebrit, o kterých jste rozhodně nevěděli, že jsou muslimové!

11. 8. 2017 13:30 Co se děje
5 světových celebrit, o kterých jste rozhodně nevěděli, že jsou muslimové!

Většinou o svých oblíbených celebritách víme, kolik jim je let, jestli jsou zadané a s kým, kde se opily či ztropily nějakou scénu, ale o jejich náboženské vyznání se nezajímáme. Zapátrali jsme tedy a vybrali pět fanoušky milovaných hvězd, o nichž jistě nevíte, že jsou muslimové.

Rapper Akon

Akon 04

Rapper se dle rodného listu jmenuje Aliaune Badara Akon Thiam a narodil se v americkém St. Louis, ale kořeny má v africkém Senegalu, kde strávil i značnou část svého dětství a dospívání. Akon říká, že se jako muslim narodil a že hudbu bere jako přirozenou součást muslimského života, jelikož i pravidelné modlitby mají vždy nějakou melodii.

Mike Tyson

mike tyson 2973177 56a0b5373df78cafdaa42cdd

Kontroverzní boxer, který je známý svou výbušností, prudkou povahou a incidentem, při kterém ukousl svému protivníkovi v ringu ucho, se také řadí k muslimské víře. K ní se dostal ve vězení, kde si odpykával trest za znásilnění. Po propuštění dokonce vykonal pouť do Mekky, o které fanoušky informoval na sociálních sítích.

Ice Cube

icecube

Tento známý herec a rapper nepatří mezi klasické muslimy. Do mešity nechodí, k Alláhovi se nemodlí a radikalní islámismus hlasitě odsuzuje. Jako člověku jsou mu ale principy a myšlenky tohoto náboženskému směru blízké.

Shaquille O'Neal

shaquille oneal 7917 2560x1600

Málokdo ví, že prostřední jméno této žijící basketbalové legendy je Rashaun, což vychází z arabského výrazu pro válečníka. Shaquille ale samozřejmě není žádným radikálem a plně respektuje i všechna ostatní náboženství. On sám ale říká, že za vše včetně úspěchu a slávy vděčí Alláhovi.

Janet Jackson

02 janet jackson unbreakable.w1200.h630

V devadesátých letech zbožňovaná zpěvačka a sestra krále popu Michaela Jacksona konvertovala k islámu, když se seznámila s katarským bohatým módním magnátem, kterého si vzala za manžela. O tom, že je šťastná a spokojená svědčí to, že měla se svým milionářem v padesáti dítě. Jestlipak jeji muslimský manžel viděl hvězdné video, při kterém jí při finále Super Bowlu vykouklo ňadro v celé své kráse?

Zdroj: Facebook.com, Pinterest

Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop