Čína zakazuje homosexualitu na internetu - je to nekorektní a zvrácené chování

Čína zakazuje homosexualitu na internetu - je to nekorektní a zvrácené chování

Pohrávali jste si někdy s myšlenkou, že byste zavítali do Číny? Jestli čekáte na správný okamžik, až tahle země přestane porušovat lidská práva a dovolí vám…
Johnny G. Midgey Johnny G. Midgey Autor
14. 7. 2017

Pohrávali jste si někdy s myšlenkou, že byste zavítali do Číny? Jestli čekáte na správný okamžik, až tahle země přestane porušovat lidská práva a dovolí vám koupit si pandu, nejspíš si ještě chvilku počkáte. Právě z Čínské lidové republiky totiž v posledních dvou dnech přicházejí zprávy o dalším utužování moci a omezování občanských svobod.

<Path> Maďarské trans komunitě svítá naděje: tamější soud rozhodl, že zákaz úřední změny pohlaví je protiústavníZdroj:

I my ve střední Evropě jsme si museli zvyknout, že nám z časopisů zmizel Marlboro Man. Drsný kovboj s cigaretou v koutku úst byl ikonou pro mnoho mužů v průběhu desetiletí. Pak se ale zjistilo, že kouření zabíjí, a tak byly reklamy na cigarety prakticky zakázány. Několik mužů, kteří se nechali pro slavnou značku cigaret vyfotit, později zemřelo na nemoci spojované s kouřením. Chápeme tedy, že taková reklama dostalo poněkud hořkou pachuť. Jenže v Číně šli, jak už to komunisté rádi dělávají, ještě mnohem dál.

marlboro man

Čínská asociace pro internetové vysílání zavedla v pátek nová pravidla, která zakazují zobrazování nemorálního chování. Z čínského internetu (jakého?) tak musí zmizet kupříkladu prostituce, konzumace drog, ale také homosexualita. Každá onlinová streamovací platfotma tak musí najmout minimálně tři profesionální cenzory, kteří budou muset permanentně sledovat veškerá sdílená videa. Jakmile v nich objeví něco politicky nekorektního nebo esteticky abnormálního, musí to prostě zmizet. A když už jsme u toho, hlavní vládní cenzoři rovnou nechali odstavit několik blogů, jejichž autoři prý přiživovali tyhle vulgární ohavnosti.

<Path> Terapeut o pacientech s rakovinou: Muži se často bojí víc vlastního studu než diagnózy. Ženy bývají v tomto ohledu zodpovědnějšíZdroj: Redakce/Marek Rubricius, Muži proti rakovině

Mezi další věci, které Čína řadí mezi zvěrstva, patří kromě homosexuality například hanobení revolučních vůdců země nebo vyvolávání duchů. Tady už zkrátka zůstává rozum stát. Netřeba dodávat, že ten, kdo natočí byť jenom kratičkou reklamu, ve které se dva muži chytnou za ruce, bude automaticky subjektem dalšího vyšetřování. Nepochopitelné je na tom především to, že homosexualita je v Číně už dvacet let legální a od roku 2001 dokonce ani není považována za duševní poruchu! Tak kde je problém?

gay pride čína

Že je něco legální, totiž v Číně ještě neznamená, že vás nezavřou. Téměř čtyřicetiletý muž se dopostil té neprozřetelnosti, že se vyoutoval před svou manželkou a zbytkem rodiny. Přijetí však nebylo vyloženě vřelé - nechali ho hospitalizovat v psychiatrické léčebně, kde mu byla diagnostikována úzkostná porucha. Údajně zde byl donucen podstoupit léčbu - tou však, čistě podle našeho názoru, byla maximálně sedativa, ale i tak je injekce proti vlastní vůli celkem nepříjemná. Každopádně se Ju rozhodl léčebnu žalovat - a spor vyhrál. Léčebna se přiznala, že pacienta léčila bez jeho souhlasila, ale kulantně pomlčela o tom, jakou roli v tom hrála jeho homosexualita. Ju byl odškodněn směšnými sedmi sty dolarů.

<Path> Bělostné pláže, golfová hřiště a skvělá vína – takové je AlicanteZdroj: Oficina Española de Turismo, Costa Blanca

Právník pana Ju, Huang Rui, si od tohoto malého vítězství slibuje hodně. "LGBT komunita teď může mít větší sebevědomí k tomu, aby hájila svá práva před soudem. Zdravotnická zařízení po této porážce budou muset omezit vnucenou léčbu homosexuálů," shrnuje advokát. Doufáme, a držíme palce odvážným Číňanům ve velkých městech, že se gay pride pochody rozšíří i do menších měst - srovnatelně velkých s Prahou, řekněme - a jednou v "Říši středu" zavládne místo tiché tolerance skutečný barevný respekt.

Zdroj: latimes.com, independent.co.uk, mims.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop