FOTO: Kanadský premiér Justin Trudeau vyrazil v Torontu na pride. Své hlavní poselství ukryl na ponožkách

27. 6. 2017 07:00 Co se děje
FOTO: Kanadský premiér Justin Trudeau vyrazil v Torontu na pride. Své hlavní poselství ukryl na ponožkách

Kanadský předseda vlády Justin Trudeau je svou podporou LGBT komunity znám. Nikoho tak nepřekvapilo, že se rozhodl vypravit do pochodu hrdosti, který o víkendu prošel Torontem. A Trudeau si dokonce našel čas i na náležitou přípravu – tvář mu zdobil javorový list v barvách duhy.

Velký zájem však vzbudily i premiérovy ponožky. Byly totiž plné odkazů na muslimskou kulturu a dokonce na nich byl vyveden text „Eid Mubarak“, odkazující ke konci Ramadánu, který skončil v tentýž den, jako se konala torontská Gay Pride, tedy 25. 6. 2017. Podle deníku Toronto Star dokonce Trudeau davu popřál také šťastný „Pride Mubarak“, čímž upozorňoval právě i na souběžně konané akce na oslavu konce muslimského postního měsíce. Jelikož tématem letošního pridu byla inkluzivita a účastnilo se jej velké množství rozličných minorit, premiérův přístup se dočkal velmi pozitivní odezvy.

Trudeau přitom jako člen liberální strany aktivně prosazuje témata spojená s tolerancí a multikulturalismem a od chvíle, kdy stanul v čele Kanady, se také veřejně zabývá problematikou přijímání syrských uprchlíků. 

Ještě před zahájením pridu pak také Trudeau promluvil před jásajícím davem. „Dnes oslavujeme všechny podoby lidské identity, což dělá Kanadu mimořádně silnou. Dnes slavíme s celou LGBTQ komunitou. Užijte si pride! Šťastný pride, Toronto!“

 

Wonder Woman welcomed the boss to @pridetoronto earlier today #toronto #yyz #prideto #pride2017 #torontopride

Příspěvek sdílený Adam Scotti (@adamscotti),

A že si Trudeau pochod rozhodně užil (účastnil se podruhé), dokazuje také množství fotek, na nichž se rozesmátý baví s účastníky, potřásá si s nima rukama a s některými se i objímá. Spoustu fotek pak sám sdílel také na Twitteru s textem „Láska je láska“ a hashtagem #PrideTO.

Zdroj: washingtonpost.com, out.com, gaytimes.co.uk

Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop