Vůbec první trest v Indonésii za „praktikování“ homosexuality. Dvojice mladíků odsouzena právem šaría k 85 ranám bičem!

18. 5. 2017 13:30 Co se děje
Vůbec první trest v Indonésii za „praktikování“ homosexuality. Dvojice mladíků odsouzena právem šaría k 85 ranám bičem!

Řídit se v 21. století náboženským právním systémem není nejšťastnější řešení – jenže právě nadřazenost práva šaría nad indonéskými zákony si v roce 2014 muslimská většina v indonéské provincii Aceh prosadila.

12. 5. 2018Finalisty české Superstar již známe, podívejte se na ta nejlepší vystoupení zahraničních produkcí

Vůbec poprvé byl tento týden udělen trest za homosexuální styk. K 85 ranám bičem byla odsouzena dvojice mužů ve věku 20 a 23 let, kterou hlídka náboženské policie našla v posteli. Ze samotného zatčení pak existuje záznam, na kterém samozvaní policisté pár ponižují, kopou a bijí.

Veřejné bičování soudce Charil Džamál naplánoval na 23. května. Dle jeho slov neexistují o vině obou mladíků žádné pochybnosti.

16. 5. 2018Muži jako sexy uklízečky! Nový trend z Anglie všechny baví. Kdo by si nechal uklidit od sexy nahých krasavců?

Proti rozsudku se ihned zvedla vlna nevole, především v zahraničních lidskoprávních organizacích. Ozývají se hlasy o kroku zpět do minulosti a hrubém porušování základních lidských práv.

O dalším vývoji situace vás budeme informovat.

Zdroj: out.com

Tomáš Soukup

Autor

Tomáš Soukup

Student, blížící se do cílové pásky. Klavírista samouk, který sotva přečte noty. Vyznavač dobrého jídla i pití; skvělé hudby i literatury. Neumí sám sebe zařadit - nejen v rámci mnoha škatulek, ale často ani co do svých životních postojů a snů. Zkrátka další z mnoha.

E-shop