Svět ‚Hry o trůny‘ rozhodně nekončí. Jaká překvapení pro nás tvůrci ikonického seriálu připravili?

17. 5. 2017 15:00 Co se děje
Svět ‚Hry o trůny‘ rozhodně nekončí. Jaká překvapení pro nás tvůrci ikonického seriálu připravili?

‚Game of Thrones‘ je fenoménem, který přerostl přes hlavu nejen tvůrci původní knižní série (které k dokončení stále schází minimálně dvě knihy), ale i producentům pořadu. Nevídaný úspěch seriálu, rozpočet v řádu desítek milionů dolarů a raketový start kariéry mnoha dříve neznámých herců – to vše má ‚Hra o trůny‘ na triku.

Proto není divu, že HBO chce ze své zlaté slepice vykřesat co nejvíce. Válka rodů v Západozemí totiž přináší obrovské částky, vliv i exkluzivní zakázky – a to je něco, čeho se žádný rozumný ředitel společnosti jen tak nevzdá.

8. 5. 2018"Kousal jsem si nehty a málem jsem na to umřel." Kousání nehtů není jen nevinný zlozvyk, ale tichý vrah!

Asi jen málokoho proto udivilo, když před pár dny prosákla na veřejnost informace, že si vedení oblíbené televizní stanice objednalo rovnou pětici spin-offů ze světa ohně a ledu. Co o nich zatím víme?

„Ke každému ze seriálu natočí HBO pilotní díl. To ale neznamená, že se následně každá série dostane do výroby. Nebo alespoň ne hned,“ tvrdí George R. R. Martin, spisovatel a tvůrce celého knižního (a nyní i seriálového) kolosu.

10. 5. 2018Nový trend Instagramu se bude chlapům líbit hlavně z filosofického pohledu: V hlavní roli jsou prsa a jídlo

Pokud se ovšem těšíte na nová dobrodružství svých oblíbených postav, zklameme vás. Žádná z postav ‚Hry o trůny‘ se v žádném z nových seriálů neobjeví. Důvodem je zejména to, že půjde o tzv. prequely – tedy vyprávění o událostech, které předchází původnímu seriálu.

Na scénáři všech show dle všeho spolupracuje i autor knižní předlohy. A zatímco pro vyznavače pohyblivých obrázků jde o další důvod k radosti, pro fanoušky knižní série to znamená jediné – další odklad. Poslední kniha přitom vyšla už v roce 2012. Vzhledem k Martinovu tempu psaní se navíc mnozí milovníci Západozemí obávají, že spisovatel zemře dříve, než stihne své opus magnum dokončit...

Zdroj: buzzfeed.com

Tomáš Soukup

Autor

Tomáš Soukup

Student, blížící se do cílové pásky. Klavírista samouk, který sotva přečte noty. Vyznavač dobrého jídla i pití; skvělé hudby i literatury. Neumí sám sebe zařadit - nejen v rámci mnoha škatulek, ale často ani co do svých životních postojů a snů. Zkrátka další z mnoha.

E-shop