„Onanoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes.“ Oslavte i vy měsíc masturbace! Jaké jsou její benefity pro zdraví?

„Onanoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes.“ Oslavte i vy měsíc masturbace! Jaké jsou její benefity pro zdraví?

„Onanoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes,“ konstatuje suše Jaroslav Dušek v legendárním Pupendu. A s tím nelze než souhlasit. „Devadesát osm…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
9. 5. 2017

„Onanoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes,“ konstatuje suše Jaroslav Dušek v legendárním Pupendu. A s tím nelze než souhlasit. „Devadesát osm procent z nás masturbuje a další dvě procenta jsou lháři,“ tvrdí pak zástupci ochodu se sexuálními hračkami ze San Franciska, kteří stojí také za tím, že již od roku 1995 je květen považován za „měsíc masturbace“…

Chtělo by se říci, že dnes má svůj den či měsíc prakticky cokoliv – počátky měsíce masturbace se pak pojí s nucenou rezignací americké lékařky Jocelyn Elders z Clintonovy administrativy. Po projevu při příležitosti Světového dne AIDS totiž odpověděla na jednu z otázek z publika o masturbaci slovy, že tato aktivita je „součástí lidské sexuality a je tak významnou součástí lidských životů, že by měla být snad i vyučována“.

<Path> Podívejte se na slavné nejteplejší momenty hetero celebrit!Zdroj:

To byl sice konec Jocelyn Elders, která se celou svou kariéru snažila o zvyšování povědomí o lidské sexualitě, ve službách Bílého domu, avšak zároveň i počátek měsíce masturbace. Právě na počest Elders, která se odvážila na půdě OSN promluvit o masturbaci, jež byla do té doby tabu, se zástupci obchodu Good Vibrations rozhodli, že je třeba rozpoutat o masturbaci veřejnou diskusi. Jak se totiž následně ukázalo, mnozí skutečně potřebovali ujištění, že tato aktivita je naprosto v pořádku a není na ní nic škodlivého.

<Path> Vydejte se na kole po stopách barokních mistrů – barokní cyklostezky v Plzeňském kraji mají čím nalákatZdroj:

Od roku 1995 tak lidé z Good Vibrations pořádají rozličné vzdělávají akce, snaží se zvyšovat povědomí o tom, jak masturbace prospívá lidskému zdraví, a bojují také za bezpečnější a zdravější sex. Co tak báječného tedy masturbace přináší?

1. Díky masturbaci se v těle uvolňují endorfiny, což vede k navození pocitu štěstí. Máte jarní depresi? Masturbujte!

2. Dochází k uvolňování oxytocinu, který působí jako přirozený tlumič bolesti. Dohnala vás migréna? Masturbujte!

3. Jelikož masturbace vede k celkovému uvolnění, také rychleji usnete. Trpíte problémy se spánkem? Masturbujte…

4. Mužům navíc masturbace pomáhá řešit problémy s předčasnou ejakulací – jelikož trénink je prostě trénink (Máte tento problém? – Dělejte „víteco“!)

5. V případě žen naopak masturbace snižuje bolestivost menstruace, jelikož usnadňuje odtok menstruační krve (…snad ani netřeba říkat, co máte dělat...tedy, pokud jste žena).

Jednoduše vzato, benefitů, které se s masturbací pojí, je nespočet. Ať už vás tedy trápí cokoliv (Ukradli vám auto? Pes vám sežral večeři? Babička vám vnucuje perfektního ženicha/nevěstu?), hezky si „zamasturbujte“ a hned vám zase bude hej…

Zdroj: empowerher.com, shm.com.au

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop