Rozhovor s finalistou Muže roku a bývalým profi hráčem počítačových her Michalem Hamákem: "Lidé si o hráčích myslí, že jsou to podivíni a že mají nějaké postižení."

28. 4. 2017 07:00 Co se děje
Rozhovor s finalistou Muže roku a bývalým profi hráčem počítačových her Michalem Hamákem: "Lidé si o hráčích myslí, že jsou to podivíni a že mají nějaké postižení."

Finalista Muže roku 2014 a model Michal Hamák prožil dětství v Karlových Varech, kde ho vychovávala maminka a babička. Otec ho opustil, když mu bylo dvanáct. Přesto v jeho životě díky pevné výchově vládla morálka a disciplína.

30. 10. 2018Měly by se děti ve škole učit o homosexualitě? Polským školám kvůli vzdělávací akci vyhrožovala přímo ministryně

Michale, vyrůstal jsi v neúplné rodině, pociťoval jsi to?

Měl jsem to štěstí, že se pro mě maminka i prarodiče snažili dělat to nejlepší a ve všem mě vždy podporovali, ale na druhou stranu u nás doma vždycky byl řád, morálka a disciplína.

Co jsi vystudoval?

Chtěl jsem jít na vojenskou školu, ale bohužel byla právě na dva roky zavřená, tak jsem skončil na oboru kuchař - číšník. Školu jsem sice dodělal, ale protože nejsem moc studijní typ, dál jsem už nepokračoval.

Co ty a láska?

Těch bylo! Nejlepší byly stejně takové ty první, táborové. Já jsem navíc měl to štěstí, že jsem byl jak fyzicky, tak mentálně vyspělý, takže mi holky v patnácti "žraly", že je mi víc a tak jsem v té době klidně chodil i s dvacítkama. Třeba s praktikantkou na táboře. Naštěstí už mi bylo v té době patnáct, takže jsem nebyl pod zákonem. (smích)

A teď někoho máš?

Už přes rok jsem sám. Sice se teď s někým vídám, ale teprve zjišťujeme co a jak, a jestli bychom spolu vůbec chtěli být.

Děláš nějaký sport?

Vrcholově jsem dělal plavání, atletiku a judo, jezdil jsem na mezinárodní šampionáty, ale v devatenácti jsem toho nechal. Sport samozřejmě pořád miluju. Momentálně u mě převládá CrossFit a fitness.

Cos dělal, když jsi přestal s profi sportem?

Zní to bláznivě, ale začal jsem profesionálně hrát počítačové hry a na základě toho jsem se dostal k moderování a komentování eventů spojených s touto tématikou, která je momentálně všude ve světě na vzestupu. V Americe třeba profi hráči počítačových her vydělávají statisíce dolarů, u nás si o tom můžou nechat leda tak zdát.

9

Tak proč jsi to dělal?

Tak trochu i jako osvětu. O lidech, kteří hrajou počítačové hry, si každý myslí, že jsou to podivíni, asociálové nebo že mají nějaké postižení. Chtěl jsem veřejnosti i spoluhráčům ukázat, že můžete být dobrý, zapadat do této komunity a přitom se o sebe starat a nějak vypadat.

Kromě toho máš i nějaké jiné koníčky?

Rád cestuju, chodím do přírody, čtu a zajímám se o historii.

Tak nám to trochu rozveď...

Relaxuju rád sám, jsem takový vlk samotář, který si tu pohodu a klídek nejlépe užije bez lidí. A k té četbě - pokouším se v každém směru neustále zdokonalovat, takže velmi rád čtu motivační knihy, nebo alespoň takové, které mi dají něco do života.

13. 11. 2018Jaké přístroje v domácnosti mohou ovládnout hackeři? Přehled od lednice až po kardiostimulátor

Jaké jsou tvoje tři nejoblíbenější knihy, které stojí za přečtení?

'Splněná přání', 'Cesta pravého muže' a určitě 'Kniha pěti kruhů'.

O co se ještě zajímáš?

Třeba mě fascinuje historie a dějiny válek, především řeckých, japonských, čínských a mentalita bojovníků. Jak si v té době dokázali poradit v jakékoliv situaci. My to nedokážeme se všemi vymoženostmi ve 21. století.

2

Jak se kluk, který se zajímá o takové věci, dostane k modelingu?

No samozřejmě z iniciativy maminky. (smích) Ta se mě do toho snažila uvrtat už v patnácti, ale já to bral s nadsázkou. Vážně jsem to vlastně začal brát až v roce 2014, kdy jsem se dostal do finálové dvanáctky Muže roku.

Ty ale nejsi úplně klasický model, že?

Máš pravdu, jsem větší a robustnější, takže začínám koketovat s reklamou a herectvím. Zaměřil jsem se teď na rozvoj mluvení, projevu a prezentace před kamerou.

Čím se tedy živíš? Jen modelingem?

V Čechách je to zvláštní. Trh je modely přesycen a většina z nás se pouze modelingem neuživí. Pracuju tedy ještě jako moderátor v jedné internetové televizi, ale rád bych třeba mluvil v rádiu, zahrál si v nějakém seriálu nebo moderoval nějakou zajímavou show.

Děláš pro to něco?

Právě nastupuju na hereckou školu. Myslím, že mám v tomto směru potenciál a chci jej rozvíjet.

Co plánuješ do budoucna?

Přihlásil jsem se do dvou reality show, tak uvidíme, jestli to vyjde a zda otevře mi to další vrátka. A samozřejmě se chci dál osobnostně rozvíjet a pracovat na své kariéře.

15. 11. 2018ROZHOVOR: Buddhistický mnich radí, jak být v životě šťastní. „Myslete pozitivně a začněte se mít rádi. Nikdo jiný to za vás totiž neudělá“

Zdroj: archiv Michal Hamák

Robert Paulat

Autor

Robert Paulat

Narodil se 23. 5. 1979 v Praze. Vystudoval Vysokou školu mezinárodních vztahů a diplomacie, studium zakončil získáním titulu Mgr. Modelingem se živí od 17 let. Během své kariéry procestoval téměř celý svět a jeho největšími profesními úspěchy jsou kampaně pro značky Adidas nebo Dolce & Gabbana. Aktuálně se věnuje magazínu LUI a charitativním akcím. Miluje cestování, sport, vaření a bílé víno.

E-shop