"Současným trendem v domácím wellness jsou kvalitní materiály a design," říká Marek Hlisnikovský ze společnosti Spa & Wellness

Poptávka po designovém luxusu stoupá. O současných trendech ohledně domácího wellnes, jako jsou například sauny, vířivky, ale i bazény jsme si proto popovídali…

Poptávka po designovém luxusu stoupá. O současných trendech ohledně domácího wellnes, jako jsou například sauny, vířivky, ale i bazény jsme si proto popovídali s Markem Hlisnikovským ze společnosti Spa&Wellness.

Cupra Born – zrozena pro nevšední zážitek z jízdy12. 4. 2022

Jak se v poslední době změnily požadavky zákazníků, když je porovnáte s posledními deseti lety?

Popularita i návštěvnost komerčních wellness zařízení stále stoupá, a proto dnes mnoho lidí touží po domácím wellness dle vlastních představ. Samozřejmě, každý si navrhuje své relaxační centrum dle svých vizí a finančních možností. V poslední době u zákazníků sledujeme trend většího zájmu o kvalitu nabízených produktů, zemi původu, certifikaci použitých materiálů, komponentů i designového zpracování.

Zároveň lidé uvažují, jak nejlépe tyto produkty zakomponovat do jejich interiéru, tak aby se staly součástí prostoru a nebyla to jen složená krabice někde v místnosti. Také již lidé začínají chápat, že levné čínské produkty nemají potřebnou certifikaci a použité komponenty nutné atestace jako např. produkty vyrobené v USA, nebo EU.

Dalším trendem je zájem o provozní náklady, kde se např. u čínských vířivých van setkáváme s minimální izolací a není zde ani kladen důraz na zapracovaní komponentů pro snížení energetické náročnosti. Bohužel, v mnoha případech u nepoctivých výrobců a prodejců stále dochází ke klamání spotřebitele ohledně informovanosti o zemi původu produktů, jejich certifikacích, vybavení i energetické náročnosti.

Nicméně i v tomto ohledu sledujeme větší zájem klientů o tyto informace a věřím, že v budoucnu se naše legislativa posune dále, kdy ke klamání uživatelů již nebude docházet....

 

 

Jaké novinky a trendy jsou dnes na trhu s podobnými bytovými doplňky pro luxusní relaxaci, ať už se to týká funkcí či designu?

Dokonalá kombinace kvalitních materiálů a moderního vytříbeného designu, to jsou trendy moderního privátního wellness. Samozřejmě s maximálním detailem na zpracování.

U finských saun, infrakabin a parních kabin jsou to prosklené stěny, zapracované kotvící body do podlahy či stropních částí místnosti, tak aby produkt splynul s prostorem uživatele, zároveň ho nezmenšil a stal se designovým doplňkem dané místnosti.

U vířivých van sledujeme trend v technologiích ať už se jedná o možnost použití slané vody, která je nejšetrnější pro lidskou pokožku, unikátní masážní systémy například Motomassage DX, minimalizace provozních nákladů a samozřejmě nadčasový design těchto produktů.

U bazénu je to doplňkové vybavení, například protiproudy pro kondiční plavání a podvodní běžecké pásy pro zajištění nejlepší rehabilitace a cvičení. U doplňkových produktů jsou to výrobky z přírodních materiálů, které jsou kvalitně zpracované s dlouhou dobou životnosti, a také odolné vůči venkovním vlivům či mokrému prostředí.

 

Kromě wellness jsme ve vaší nabídce objevili i designový čedičový nábytek. Co vás vedlo k takovému netradičnímu rozšíření portfolia?

Získání zastoupení čedičového nábytku BLACKSERIES pro nás bylo jasným cílem hned od začátku, kdy mě na tyto produkty přivedl velmi dobrý kamarád Filip Žák.

Unikátní tkací technika používaná při tvorbě produktů BLACKSERIES je extrémně náročná a v současné době nejsou k dispozici technologie, které by umožňovaly automatizovanou výrobu tohoto typu nábytku, což znamená, že každý kus je ručně vyrobený od začátku až do konce. To umožňuje, aby se veškeré emoce a pocity tkalce staly součástí návrhu. Výsledkem je, že každý design je jedinečný, každý kus nábytku je jiný a každý vytkaný vzor nereprodukovatelný.

Na trhu nejsou žádné podobné produkty s vlastnostmi, jaké má čedič, a to pro nás bylo rozhodující, možnost naši nabídku rozšířit o unikátní produkty s nádherným designem, které doplní Vaše domovy.

 

Váš dům, váš hrad. Váš bazén, vaše jezero Zdroj: http://www.virivkysauny.cz/

Představte si modelovou situaci, kdy za vámi přijde zájemce dejme tomu o parní saunu. Jak vypadá proces od první návštěvy až po případnou koupi?

Nejdříve musíte zákazníkovi naslouchat, zjistit jeho představy o velikosti parní kabiny, požadovaných materiálech zpracování, místu realizace. Také je dobré vědět co se mu líbí, co od parní kabiny očekává, kdo a kolik osob ji bude využívat a samozřejmě jeho představu o výši investice.

V průběhu rozhovoru si ukazujeme možnosti našich materiálů, technologií, zpracování a samozřejmě si prohlížíme fotografie z našich předchozích realizací, které přibližně odpovídají požadavku klienta. V ideálním případě je dobré získat výkres místnosti, kde by měla být parní kabina instalována, dozvědět se možnosti pro umístění technologie.

Pak dojde k upřesnění tvaru lavic, zádových opěrek, stropu, vnitřního vybavení včetně mozaikového obkladu či betonové stěrky. Následně zpracujeme 2D nákres, který s klientem konzultujeme a vysvětlujeme naše myšlenky a představy. Tím se projekt posouvá dále, může se různě upravovat a modifikovat dle požadavků klienta. V případě potřeby je možné vymodelovat 3D vizualizaci pro lepší představu zákazníka.

Pokud dojde k realizaci zakázky, tak před výrobou si prostor finálně zaměříme a ujistíme se, že dodané rozměry klientem jsou správné. Pak začíná příprava a plánování možného termínu instalace. To nejlepší přijde nakonec, kdy klientovi předáváte hotové dílo, které je snad vždycky krásnější než na 3D vizualizaci, nebo než v jeho představách.

 

Jakou nejzajímavější zakázku jste v poslední době realizovali?

Každá zakázka je svým způsobem unikátní a již se nikdy neopakuje. Tím, že se naše společnost zaměřuje na realizaci wellness na míru a každý zákazník má trošku jiné představy je krásné, že se neustále posouváme kupředu a společně se zákazníkem vytváříme jejich domov.

Projekt, který bych rád zmínil je vnitřní domácí wellness obsahující finskou saunu se zapuštěnou plavací vanou s unikátním protiproudem Fastlane a podvodním běžeckým pásem. Prostor kolem vany byl vyplněn velkoformátovou dlažbou s betonovým vzhledem, minimálními spáry a se zabudovanými štěrbinovými žlábky.

Kolem plavací vany je stěna s břidlicovým obkladem a LED nasvícením, které hlavně ve večerních hodinách působí úchvatně. Relaxační zóna tohoto wellness je situována převážně̌ v interiéru přístavby domu, což umožňuje majitelům využívat wellness nehledě̌ na roční období.

Pro slunečné letní dny byla realizace dále doplněna také o venkovní nerezový bazén s elegantně řešeným přílivem. Bazén nabízí ideální podmínky pro příjemné zchlazení za horkého počasí. Současně̌ plní i estetickou funkci, kdy bylo velkým přáním klienta bazén zasadit do zahrady a docílit efektu nekonečné vodní hladiny. Zároveň vedle bazénu byla nainstalována francouzská pergola s možností stínění i ochrany před deštěm, doplněnou čedičovým nábytkem BLACKSERIES i s venkovními matracemi pro celoroční použití.

Test Volkswagenu Taigo aneb Příjemné překvapení po všech směrech12. 7. 2022

Na závěr, co byste chtěli vzkázat čtenářům LUI?

Nebojte se popustit fantazii a představy o vašem plánovaném relaxačním prostoru, protože tak jedině dosáhnete výsledku, se kterým budete spokojeni a dokážete si ho maximálně užít. Jedině tak budete posouvat hranice našich schopností a společně dosáhneme úžasných realizací, které budou mít kvalitní provedení a zároveň budou odpovídat technologiím 21. století.

Doporučuji vám také zvážit výběr společnosti, se kterou budete své představy realizovat. Raději investujte do kvalitnějších produktů než zvolit variantu krátkodobé úspory. Přeji vám kvalitní výběr a brzký odpočinek ve vlastním wellness centru dle vašich nejtajnějších snů!

Zdroj: Spa&Wellness Advertoriál