Chcete přežít rozchod ve zdraví? Přečtěte si pět zásadních rad, co byste určitě neměli dělat

Rozchod nebývá nic příjemného. I ti, kteří ho snášejí lépe a těší se, jak budou mít více času na sebe, kamarády, víno, ženy (nebo pány) a zpěv jsou v…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: AskMen / 31. 1. 2019

Rozchod nebývá nic příjemného. I ti, kteří ho snášejí lépe a těší se, jak budou mít více času na sebe, kamarády, víno, ženy (nebo pány) a zpěv jsou v porozchodovém období snadno zranitelní a náchylní opakovat své staré chyby a dysfunkční vzorce chování. Jak se takovým chybám vyhnout?

24. 1. 2019Tichý, ale zákeřný problém. Co může způsobit nízká hladina testosteronu?

Nežeňte se bezhlavě do nového vztahu

Ruku na srdce, toužíte po skutečném vztahu, nebo jen chcete zaplnit díru po expartnerovi či expartnerce? Dokud si nevyčistíte hlavu po předchozím vztahu, je nešťastné hnát se za každou cenu do nového. Už jen proto, že často býváte emočně rozhození a snadno zranitelní a nejste zrovna v nejlepší formě na to, abyste činili dlouhodobá rozhodnutí.

Sex s kamarádem či kamarádkou taky není dobrý nápad

Zvlášť pokud jste ho či ji potkali během vašeho předchozího vztahu a už tehdy jste měli pocit, že by z vás mohli jednou být i něco víc, než kamarádi. I když se vám zdá jako dobrý nápad, že byste tenhle vztah posunuli alespoň na úroveň „přátel s benefity“, není tomu tak. Jistě, po rozchodu je fajn trávit čas s přáteli obou pohlaví, ale i v tomhle případě je lepší si počkat, dokud se nepřenesete přes svůj rozchod. Zkazit přátelství nepromyšlenou aférkou, to rozhodně není to, co byste chtěli ani potřebovali.

Sex s ex raději ne

Ať už hledáte útěchu u jiného expartnera, nebo se ještě pokoušíte napravit vztah s tím, se kterým jste se rozešli, rozhodně se nedáváte dobrou cestou. Vztah už je za vámi, nemá cenu snažit se ho obnovovat a zachraňovat. V případě, že se jedná o bývalého či bývalou z dřívějších dob a nikoli o toho „současného bývalého“, platí to, co bylo řečeno výše. Raději si počkejte a promyslete si vše s čistou hlavou. Pokud vám to i pak přijde jako dobrý nápad, proč ne…

Nepřehánějte to s partnery na jednu noc

Když už nemusíte být věrní, jistě že budete mít pokušení si trochu dopřát. To vám nikdo nevyčítá. Jedna věc je ale chtít si užívat a druhá věc je zkoušet známostmi na jednu noc vytloukat vlastní pocity osamocení a prázdnoty. Ještě jednou pro jistotu – nezávazný sex, který vyhovuje oběma, je fajn. Nikdo vás nenutí vázat se na jednoho partnera a čekat od jednorázovky něco po snídani. Ale pokud už si málem začnete kompletovat abecedu, je něco špatně. Kolik jednorázovek je už moc, to záleží na vás. Než se ale bezhlavě vrhnete do víru nočního života, zkuste se zamyslet nad tím, co opravdu chcete.

13. 11. 2019Ach-můj-bože! Legendární Přátelé se vrátí na obrazovky. HBO připravuje zbrusu nový projekt

Pozor na alkohol a drogy

Pokud se rozhodnete po rozchodu spláchnout svůj žal jednorázově ve velkém, tělo vám asi nepoděkuje, ale je to pochopitelné. Nikdo vám taky nezakazuje skleničku na kuráž, pivo po pracovním dni nebo jointa s přáteli na koncertě. Nenechte se ale návykovými látkami zničit, i když na ně budete mít pravděpodobně větší chuť než jindy. Zejména, když se sejdou sex, drogy a místo rock’n’rollu alkohol, snadno přijdete k úhoně. Sex s někým, o koho byste si jindy ani neopřeli koště, pohlavně přenosné nemoci, násilí, či v případě heterosexuálů a bisexuálů alimenty. Nic z tohoto seznamu asi nechcete.