Záhadná, nově vystavěná turecká vesnice za 200 milionu dolarů, která dnes zeje prázdnotou. Proč se do ní nikdo nestěhuje?

Stovky napodobenin slavného zámku z Disney byly postaveny pro majetné lidi v Turecku, dnes však zejí prázdnotou. Výstavba projektu Burj Al Babas začala v roce…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Sarot Group / 30. 1. 2019

Stovky napodobenin slavného zámku z Disney pohádek byly postaveny pro majetné Turky, dnes však tyto objekty zejí prázdnotou. Výstavba projektu Burj Al Babas začala v roce 2014 v turecké provincii Bolu. Developer však těsně před dokončením stavby zkrachoval.

Společnost Sarot Group neměla dostatek financí, aby stavbu dokončila, a tak dnes stovky identických domů zejí prázdnotou a chátrají. Otázkou však je, kolik kupců kontroverzních a na chlup identických staveb by se vůbec našlo. I nezájem ze strany zákazníků byl tak nejspíš jedním z důvodů, proč byla stavba přerušena.

12. 3. 2020Oblékání „vzhůru nohama“ je nový módní trend. Zaujaly jím i vévodkyně z Cambridge a Celine Dion

Společnost Sarot Group vyhlásila bankrot, a to v momentě, kdy už nebyla dále schopna splácet svůj dluh v celkové výši několika milionu dolarů. Celý projekt se měl skládat ze 732 vil v zámeckém stylu. Kromě toho se zde měly nacházet bazény, turecké lázně, zdravotní a kosmetické centrum, nákupní centrum a také mešita.

Chtěli byste patřit mezi lidi, kteří mají naprosto stejný dům jako stovky dalších sousedů okolo? Často by se vám mohlo stát, že byste svůj dům v té změti věžiček ani nenašli. Je pravdou, že podobně uvažovali také zákazníci. I když se našlo 350 lidí z Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie, kteří si zde dům zakoupili, nestačilo to k tomu, aby byl projekt definitivně dokončen.

20. 3. 2020Online cestování aneb Jak cestovat z pohodlí domova, když jsou hranice uzavřeny

Dle ředitele skupiny Sarot Group – Mehmeta Emina Yerdelena – bylo však vyhlášení bankrotu neoprávněné: „Měli jsme problém získat 7,5 milionu dolarů z pohledávek za prodané domy občanům Perského zálivu, a tak jsme soud požádali o ochranu proti bankrotu, nicméně soud rovnou vyhlásil bankrot.“

Soud taktéž nařídil pozastavit stavbu, ale developer se stále brání tím, že potřebuje prodat jen zhruba 100 vil, aby mohl svůj dluh splatit. I proto zástupci Sarot Group stále věří, že ještě letos projekt kompletně dokončí. Většina domů je totiž již postavena a kvůli pozastaveným pracím zatím jen chátrá.