Chtěli byste mít svatbu v zahraničí? Podívejte se na ty nejromantičtější destinace Evropy

Každý má o své svatbě trochu jinou představu, ale existuje čím dál tím víc lidí, kteří by chtěli se svou drahou polovičkou zažít den „D“ v zahraničí a nejlépe…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Shutterstock / 30. 1. 2019

Každý má o své svatbě trochu jinou představu, ale  čím dál tím víc lidí by chtělo prožít svůj den „D“ v zahraničí a nejlépe někde na pláži. Šumění vln, slunešní zář - co víc si přát Svatba - zejména ta v zahraničí - však vyžaduje spoustu času na přípravu. Existují dokonce i speciální cestovní kanceláře, které se na tento druh turistiky specializují a zajistí vše, co je potřeba. Často je vyjednávání s lokálními úřady velmi složité, a proto je lepší mít někoho, kdo všechny důležité administrativní úkony sjedná. 

Některé páry se rozhodnou vycestovat jen s doprovodem pár členů rodiny, případně si obřad užijí jen se svou drahou polovičkou a po návratu zorganizují menší oslavu s příbuznými v Česku. Zahraniční destinace jsou však velmi oblíbené také v případě žádosti o ruku. Které země lákají zamilované dvojice nejvíce? 

17. 1. 2020Hubnout byste měli i v nečekaných partiích, například na jazyku

Kypr

Ne nadarmo se tomuto ostrovu přezdívá „Ostrov lásky“. Zlaté písčité pláže a neustále krásné počasí. Kypr je ideální lokalita pro svatbu v zahraničí. Navíc se nemusíte bát, že by vás sňatek stál majlant, ceny jsou zde dosti přívětivé. Můžete si navíc vybrat svatbu v kostele, na radnici, ale klidně i na nádherné pláži.

Ibiza

Dalším skvělým místem pro svatbu na pláži je Ibiza (tzv. „bílý ostrov“). Můžete se těšit na příjemné středomořské podnebí a nádherné západy slunce. Svatební turismus je na Ibize hodně rozšířený, proto zde funguje i skvělý servis.

Malta

Jedna z destinací na vzestupu, co se svatebního turismu týče, je Malta. Na Maltě se nachází spousta krásných a dechberoucích míst, je jen na vás, zda chcete svatbu moderní či více tradiční. Vesměs v každém větším městě na Maltě naleznete historické památky, které vytvoří ideální scénu k vašim svatebním fotografiím.

Olu Deniz – Turecko

Pokud máte rádi Turecko a chtěli byste svou lásku zpečetit zde, určitě se vydejte do Olu Deniz, kde se nachází známá modrá laguna. Tato pláž se pravidelně řadí mezi nejhezčí na světě. Zároveň je Turecko zemí, kde nemusíte utratit obrovské peníze, a přitom si užít spoustu zábavy.

Algarve – Portugalsko

Výhodou Algarve je, že již v dubnu jsou zde příjemné teploty, ale zároveň velmi nízké ceny, jelikož se jedná o start sezóny. Počasí je zde po většinu roku slunečné, a tak by se nemělo stát, že vás během vašeho dne něco nepříjemně překvapí.

Rhodos – Řecko

Další místo, které po většinu roku oplývá nádherným počasím, navíc na vás prakticky na každém kroku dýchne historie. Nejoblíbenějším místem na Rhodosu je St. Pauls Bay – nádherná přírodní zátoka. Můžete si zde také uspořádat svatební hostinu v luxusním stylu, ale také v klasických dobových tavernách.

Tenerife – Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou skvělé v tom, že teplota je zde příjemná po celý rok a doba letu z České republiky není zase tak dlouhá. Největší z Kanárských ostrovů – Tenerife –  nabízí spoustu nejrůznějších míst pro vaši svatbu, ať už je to úchvatná vulkanická krajina plná pahorků, oslnivé pláže či svěží lesy.

Dubrovník – Chorvatsko

Oblíbená turistická destinace, která nabízí unikátní pláže, nádherné prostředí historického města, ale také úžasné výhledy z hory Srď, která se nachází nad městem. Na všech těchto místech je možné uspořádat svatební ceremoniál, na který v životě nezapomenete. Navíc si užijete nádhernou scenérii pro svatební fotky. Připravte se však na vyšší ceny.

27. 2. 2020Většinový heterosexuál: Dnešní muži netouží jen po ženách, ale i po mužích. Přesto nejsou gayové

Mallorca

Tzv. „drahokam středozemního moře“, který je oblíbený pro nádherné plážové svatby. Pokud s sebou na svatbu do zahraničí plánujete vzít početnou skupinu lidí, právě na Mallorce najdete spoustu dobrých a levných hotelů, které se nacházejí rovnou u pláže, a tak to nebudete mít k moři daleko. Rovnou v hotelu pak můžete uspořádat i svatební hostinu.

Sorrento – Itálie

Pokud máte rádi romantické výhledy, určitě radíme vydat se do této scénické destinace. Teplé počasí, výborné jídlo, několik historických a romantických svatebních míst – útesy, pláže či luxusní hotelové resorty.