Prominentní gay terapeut, který prohlašoval, že může „léčit“ homosexualitu, se nyní prohlásil za homosexuála

Americká média přišla s překvapivou zprávou. Terapeut David Matherson z Utahu se donedávna prohlašoval za „léčitele“, kdy tvrdil, že z mužů dokáže vymýtit…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Shutterstock / 29. 1. 2019

Americká média přišla s překvapivou zprávou. Terapeut David Matherson z Utahu se donedávna prohlašoval za „léčitele“ a tvrdil, že muže dokáže „vyléčit“ z homosexuality. Nyní si prožil svůj vlastní coming out a všem se omlouvá za své homofobní chování.

„Léčitel“ David Matherson očividně neunesl to, že je homosexuál, a tak se s tím rozhodl bojovat poněkud netradiční formou – sám tvrdil, že všechny homosexuály dokáže z jejich sexuální orientace „vyléčit“.

24. 2. 2020Důvěryhodní obézní muži a ošklivé tlusté ženy: Jak funguje dvojí metr při hodnocení nadváhy?

Před pár dny však na svém Facebooku zveřejnil něco, co od něj nikdo nečekal. Po 34letém vztahu se ženou ho totiž začali přitahovat jiní muži. „Zhruba před rokem jsem si uvědomil, že v mém životě nastaly důležité změny. Uvědomil jsem si, že už dál nemohu zůstat v manželství s mou ženou. Je čas, abych se přiznal k tomu, že jsem gay. S manželkou jsem prožil mnoho let šťastného a plnohodnotného manželství, byl to ten pravý vztah se vším všudy, ale několikrát jsem zažil také přitažlivost k mužům. Většinou jsem tyto pocity skrýval, ale často byly velmi intenzivní a musel jsem s nimi bojovat,“ napsal mimo jiné David na svém profilu.

Mathersonova práce byla ostře odsouzena Americkou lékařskou i psychiatrickou asociací, přesto v ní pokračoval dál.

„Nyní jsem mnohem vice tolerantnější osoba, než jakou jsem býval dříve. Před šesti lety jsem se začal setkávat se skupinou gay „terapeutů“ a začal jsem věřit jejich ideologii. Byl jsem arogantní. Vím, že má práce spoustě lidí pomohla, protože mi to říkali, ale věřím, že jsem daleko více lidem ublížil. Bylo to jen kvůli tomu, že jsem měl velmi zúžený pohled na svět. Omlouvám se za zmatek a bolest, kterou jsem mnohým lidem způsobil,“ byl jeden z dalších textů, které David Matherson na svém Facebooku zveřejnil.

Jeden z kurzů tzv. konverzní terapie, které Matherson vedl, se nazýval „Journey to Manhood“ (ve volném překladu „Cesta za mužstvím“). Mimo jiné je také autorem knihy „Becoming a Whole Man“ (Stát se opravdovým mužem).

20. 2. 2020Paleospánek jako nový elixír mládí! Odborníci slibují zlepšení kvality života, vzhledu a celkového zdraví. Rozdíl poznáte už za týden

Zpráva přichází krátce po tom, co velkou vlnu reakcí způsobila aplikace „Living Hope Ministries“, která se objevila na Apple App Store, Amazon App Store či Google Play a měla údajně „vyléčit“ homosexuály z jejich sexuální orientace. Psali jsme zde.

Otázkou je, kolik takových kontroverzních léčitelů na světě ještě existuje a kolika lidem popletou hlavu natolik, že se kvůli nim dostanou do velmi špatného psychického stavu. Americké úřady chtějí na tuto problematiku upozorňovat, jelikož nezřídka se takovými „pseudoterapeuty“ stávají rodiče homosexuálních dětí a snaží se z nich homosexualitu „dostat“.