Tento umělec upozorňuje na největší problémy lidstva velmi silnými kolážemi a stal se doslova hitem internetu

Turecký umělec Uğur tvoří velmi zajímavé koláže z fotografií, které jsou na jedné straně složeny z krásného a mírumilovného prostředí, ale na druhé straně…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Instagram – Uğur Gallen / 29. 1. 2019

Turecký umělec Uğur tvoří velmi zajímavé koláže z fotografií, které jsou na jedné straně složeny z krásného a mírumilovného prostředí, ale na druhé straně poukazují na ty největší současné problémy lidstva. Tyto dva obrázky spojené dohromady zachycují tak poměrně znatelný kontrast mezi dvěma zcela odlišnými světy.

Ačkoliv jsme v rámci Česka v relativním klidu, panuje zde mír a jediné, co nás vzrušuje, je naše politická scéna a pár uprchlíků ze zahraničí, na kterých si mnozí místní politici staví svou kariéru, měli bychom se nad těmito fotografiemi zamyslet. Odrážejí totiž krutou realitu.

23. 1. 2020Holit, či neholit? Vousy vůbec nejsou tak sexy, jak se muži domnívají. Čistotou je totiž předčí i psi

Uğur žije v Turecku a v jedné ze sousedních zemí – Sýrii – je situace zrovna jedna z nejnapjatějších. Válka zde trvá již od března roku 2011. Právě tento kontrast, který odráží dva různé světy, ho velmi zaujal a začal tak se svou tvorbou, kterou prezentuje hlavně na svém Instagramu (zde).

Dnes už se nevěnuje jen válce, ale zachycuje také další globální problémy jako třeba oteplování naší planety, hladomor apod. Jeho fotky mají sílu a fungují také jako osvěta pro lidi, kteří žijí v jakémsi vlastním prostředí a nevnímají to, co se může dít jen o pár stovek či tisíc kilometrů dál. S válkami má bohužel zkušenost spousta zemí a ani my nejsme výjimkou.  

Nové moderní zbraně jsou ale často daleko více agresivní, než bývaly dříve, a dokážou napáchat ještě více škod. Taktéž chemické zbraně způsobují ošklivá poranění a dokážou zasáhnout velké množství lidí najednou. To jsou mimo jiné důvody, proč je migrace momentálně daleko rozsáhlejší, než tomu bylo dříve. Také tomu se Uğur ve svých snímcích věnuje.

6. 1. 2020Domácí mazlíčci v podobě tygra či opice. Kolik to stojí a co je potřeba dodržet?

Níže v galerii se na některé kousky umělce Uğura můžete podívat. Díky těmto obrázkům si člověk alespoň trochu uvědomí, jaké má štěstí, že žije v oblasti, kde vládne relativní mír.