Mezi nejlepšími festivaly taneční hudby v Evropě neschází ani ty konající se v Česku. Kam opravdu stojí za to se vydat?

Kdybychom se měli rozepsat o každém festivalu, který se v Evropě koná, zabralo by vám to nejspíš hodiny čtení. My jsme se však rozhodli vybrat ty nejlepší…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Facebook / 29. 1. 2019

Kdybychom se měli rozepsat o každém festivalu, který se v Evropě koná, popsali bychom stohy papíru (včetně toho "virutálního"). My jsme se však rozhodli vybrat ty nejlepší festivaly Evropy, které se zaměřují na taneční hudbu a můžete na nich zažít živá vystoupení těch nejlepší DJs z celého světa.

Tomorrowland Winter (9. – 16. března – Alpe d’Huez, Francie)

Tento festival se stal jedním z nejoblíbenějších vůbec. Jeho hlavní „vydání“ se koná v létě, ale proč čekat tak dlouho, když se na další část můžete vydat i v zimě? Ve francouzských Alpách se tak představí třeba DJ Snake, Netsky, Martin Garrix či Steve Aoki.

11. 2. 2020Paříž je nejen město lásky, ale také módy, elegance a francouzského automobilismu

We Are FSTVL (24. – 26. května – Upminster, Velká Británie)

Letošní rok tento festival navštíví třeba legendární Basement Jaxx, Artwork, Artful Dodger, Armand Van Helden a spousta dalších. Ať už se jedná o house, techno či dubstep, na tomto festivalu najdete opravdu vše.

Gala Festival (26. května – Londýn, Velká Británie)

Fanoušci jej znají jako jeden z nejlevnějších festivalů v Londýně, nicméně to neznamená, že by se cena nějak odrážela na kvalitě a pozvaných umělcích. Ačkoliv se to dá říct o všech hudebních festivalech, je to jeden z nejvíce LGBTQ+ friendly festivalů a pravidelně jsou do programu zařazováni i „duhoví“ umělci.

Beats For Love (3. – 6. července – Ostrava, ČR)

Největší taneční festival v srdci Evropy, přesně takto si tento festival taneční hudby říká. Místem konání je oblíbený prostor Dolní oblast Vítkovice, ve kterém se koná i několik dalších známých festivalů a kulturních akcí v čele s Colours of Ostrava. Na letošní B4L je zatím potvrzen třeba Robin Schulz, Jauz a další.

Ultra Europe (12. – 14. července – Split, Chorvatsko)

Tento hudební festival je velmi oblíbený mezi Čechy, a to možná i z toho důvodu, že se koná v našinci oblíbeném Chorvatsku. Můžete tak spojit letní dovolenou se skvělým řáděním na festivalu. Těšte se na spoustu pyrotechniky, tanečníků a skvělých umělců. Kromě Splitu probíhají další části festivalu i na lodích a na ostrově Hvar.

13. 1. 2020Děti jako skvělý internetový byznys aneb Jak vám potomci mohou vydělat miliony?

Tomorrowland Belgium (19. – 21. července a 26. – 28. července – Boom, Belgie)

V našem žebříčku nesmí chybět ani hlavní vydání Tomorrowland festivalu, který se mnoha věcmi liší od těch ostatních. Po příjezdu na tento festival se totiž budete cítit, jako byste přijeli do úplně jiného světa. Představí se ti nejlepší umělci a DJs, jako třeba Carl Cox, The Chainsmokers, Paul Van Dyk, Armin van Buuren a spousta dalších. Jména se zatím stále doplňují.

Outlook (4. – 9. září – Pula, Chorvatsko)

Do Chorvatska se podíváme ještě jednou, koná se tam totiž také festival Outlook, který našel útočiště v opuštěné pevnosti nedaleko Puly. Opět zde najdete výborné spojení pařby na festivalu a odpočinku u moře. Rozsáhlý line-up lze již najít na webu a party v opuštěné pevnosti je každoročně zážitkem pro úplně každého hosta.