Aktuálním hitem jsou anti-zásnubní prsteny pro ženy, kolem kterých se už formuje i celé hnutí

Pokud vám na větších akcích s přáteli, kam většinou všichni přijdou v páru, dělá pravidelně společnost láhev červeného a k ránu opěradlo židle, které je sice…

Autor: Nikol Šubrtová / Zdroj: FOTO: Instagram / 28. 1. 2019

Pokud vám na větších akcích s přáteli, kam většinou všichni přijdou v páru, dělá pravidelně společnost láhev červeného a k ránu opěradlo židle, které je sice skvělým posluchačem, ale vašim se ho zdráháte představit a k oltáři vás taky neodvede, je zde pro vás řešení. Jde o hit společnost Fred and Far, o kterém se také mluví jako o anti-zásnubním prstenu.

21. 1. 2020Modrooká blondýnka s penisem: ruské hračkářství šokuje panenkou s mužskými genitáliemi

Kupují si jej zejména single ženy a oproti snubnímu prstenu nevyjadřuje závazek a lásku k druhému člověku, ale sama k sobě. Je prodáván pod lehce úchylným názvem Prsten sebelásky na malíček (Self Love Pinky Ring). Je dostupný po celém světě a pro ženy, které si jej koupí, má symbolizovat závazek každý den mít ráda a ctít sama sebe. Prsteny vyrobené ze čtrnáctikarátového bílého, žlutého či růžového zlata jdou na dračku a samy sebe o ruku požádaly již tisíce žen, neboť nejde jen o produkt, ale i o jakési hnutí a poselství. Umístění na malíčku pak odkazuje i ke slibům stvrzovaným někdy mezi lidmi právě překřížením a zaklesnutím těchto prstů do sebe, tedy k malíčkové přísaze.

7. 2. 2020V Thajsku zakázali plastové tašky. Lidé nakupují do kufrů, hrnců i dopravních značek

Program prstenu není negativní, tedy nejde o to, že by tyto ženy chtěly ukázat prostředníček, nebo zde spíše malíček, potenciálním partnerům a vdavkám, ale jde o to, že vyjadřuje jejich lásku sama k sobě. Kupují si jej totiž i vdané ženy.

Nejlépe to popisuje přímo ve svém vyjádření k myšlence projektu jeho zakladatelka Melody Godfred: „Koncem roku 2015 jsem dosáhla snad všech milníků, o kterých jsem snila: měla jsem skvělou práci, manžela, děti i dům. A přesto jsem se cítila ztracená, nešťastná a odpojená od svého skutečného já, a to kvůli nedostatku lásky, péče a úcty sama k sobě. Zoufale jsem potřebovala odvážnou a zároveň krásnou připomínku toho, že jsem se rozhodla ctít se a pamatovat sama na sebe. Tak jsem takovou připomínku vytvořila.“