Elton John, Ariana Grande či Jessie J. Které další světové hvězdy letos navštíví Česko?

Co se kultury týče, není důvod, proč bychom si měli u nás v ČR stěžovat. Češi mají kulturu rádi, a nejen proto k nám každoročně zavítá několik obrovských…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Instagram, Facebook / 25. 1. 2019

Co se kultury týče, není důvod, proč bychom si měli u nás v ČR stěžovat. Češi mají kulturu rádi, a nejen proto k nám každoročně zavítá mnoho obrovských hudebních hvězd, které zde představí své skvělá hudební show.

Připravili jsme pro vás přehledný seznam těch největších hvězd, které letos navštíví Českou republiku. Do celkového přehledu jsme zatím nezařazovali hvězdy, které vystoupí na českých festivalech, jejich line-up se zatím skládá, ale i tyto informace brzo na LUI najdete.

Twenty One Pilots (16. února 2019)

Hity jako Stressed Out či Heathens. Tato hudební skupina složená ze dvou členů (Tyler Joseph a Josh Dun) funguje již od roku 2009 a letos zavítá také do pražské O2 arény. Koncert je skrze oficiální kanály již vyprodán, ale pokud se „projdete“ několika fóry a inzertními servery, určitě ještě nějaký ten lístek seženete.

22. 3. 2019Letos uplyne 50 let od historicky prvního průvodu homosexuálů. Jak tzv. "pridy" vznikly a jaký je jejich význam?

Jessie J (23. dubna 2019)

Jessie J měla loni premiéru na festivalu Colours of Ostrava a vůbec poprvé se vydává do Prahy. Vystoupí v prostoru Fora Karlín, což je na pozici tak úspěšné a světově známé zpěvačky docela výjimečné, ale tím lépe pro fanoušky, kteří si tak díky tomu budou moci užít opravdu komorní vystoupení.

Bobby McFerrin (30. dubna 2019)

Další světová hvězda, držitel deseti cen Grammy a úžasný umělec Bobby McFerrin, se taktéž ukáže ve Foru Karlín. Jedinečnou show tohoto umělce by měl alespoň jednou za život zažít každý.

Dido (5. května 2019)

Vzpomínáte si ještě na zpěvačku Dido? Jedna z nejúspěšnějších britských zpěvaček vyráží na turné po 15 letech a zastaví se také v Praze. Do třetice všeho dobrého vytoupí opět ve Foru Karlín.

Elton John (7. května 2019)

Hudební legenda a jeden z nejznámějších zpěváků. V rámci turné Farewell Yellow Brick Road odehraje Elton John více než 300 koncertů, celé turné by mělo být ukončeno až v roce 2021. Zpěvák hovoří o tom, že by to mělo být jeho poslední světové turné: "Je čas ukončit jednu cestu, abych mohl plně přijmout další důležitou kapitolu svého života." Vstupenky opět budete muset hledat na internetu, oficiálně je totiž vyprodáno.

Jamiroquai (25. května 2019)

Do pražské O2 arény zamíří také funková skupina Jamiroquai, která patří mezi jedny z nejúspěšnějších hudebních formací na světě. Míst je ještě dostatek, takže neváhejte objednávat, hrát budou v O2 aréně.

Maroon 5 (5. června 2019)

Vůbec poprvé se v Česku letos představí americká pop-rocková skupina Maroon 5. Zavítá k nám se skvělou show k desce Red Pill Blues. Posledními velkými hity, které zněly v našich rádiích, jsou třeba písně Sugar, Moves Like Jagger či Animals.

Backstreet Boys (22. června 2019)

Další chlapecké uskupení, které zažívá obrovský comeback a vyráží na světové turné, v rámci kterého navštíví také pražskou O2 arénu. Připomeňte si staré dobré hity tohoto boybandu na jejich show s názvem DNA World Tour. Zbývá posledních pár stovek lístků.

Phil Collins (25. června 2019)

Jeden z nejvýznamnějších britských hudebníků se v rámci turné Still Not Dead Yet vrátí i do České republiky. Pokud tohoto inspirujícího umělce máte rádi, neváhejte!

Ed Sheeran (7. a 8. července 2019)

Jeho první plánovaný koncert byl ihned beznadějně vyprodán, proto přidal i druhý termín, a tak si čeští fanoušci budou moci vychutnat jedny z nejoblíbenějších písní, jako je Perfect či Shape of You živě. Zpěvák se představí na letišti v Letňanech.

Ariana Grande (8. září 2019)

Také Ariana Grande zavítá do Prahy. Zpěvačce je teprve 25 let, ale už nyní se řadí mezi přední hudební hvězdy na celém světě. Svou kariéru odstartovala v roce 2008, kdy získala první roli na Broadwayi. Je proslulá především svým specifickým hlasem, se kterým dokáže opravdové divy.

30. 3. 2019Japonští stranded singles a „kreslené romance“: Zcela bizarní moderní fenomény ve světě lásky, sexu a seznamování

Michael Bublé (17. září 2019)

Držitel ceny Grammy vyráží na koncertní turné v rámci propagace svého nového alba „love“ a ukáže se taktéž v O2 aréně v Praze, a to přesně 17. září. Ačkoliv ne až tak moc v popředí, Michael Bublé je velmi úspěšný zpěvák, který má za sebou pět vyprodaných světových turné, získal čtyři ceny Grammy a prodal více než 60 milionů nahrávek.

Eros Ramazzotti (22. října 2019)

Jeden z nejznámějších italských zpěváků, který je díky duetům s Tinou Turner, Cher, Rickym Martinem, Andreou Bocellim či Lucianem Pavarottim známý také ve světě, se již počtvrté vrátí do Prahy.

Andrea Bocelli (30. listopadu 2019)

Jeho poslední koncert v Praze byl beznadějně vyprodaný, ale fanoušci se mohou opět těšit. Jako jeden z největších světových umělců zpíval pro papeže, prezidenty i královskou rodinu, vystoupil v největších koncertních sálech a operních domech světa a prodal přes 80 milionů hudebních nosičů.