Česko brzy přijde o svůj středoevropský unikát, jediný velkoobchod s koberci světového formátu

Praha přijde za pár týdnů o obchod, který již dlouho přitahuje pozornost zákazníků. Ještě je na skladě více než 10 000 koberců v celkové hodnotě přesahující…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Ariana Koberce / Advertoriál / 25. 1. 2019

Praha přijde za pár týdnů o obchod, který díky své široké nabídce dlouho přitahuje pozornost zákazníků. Ještě je na skladě více než 10 000 koberců v celkové hodnotě přesahující 170 miliónů korun.

25. 5. 2019Facebook vám díky nové funkci umožní zjistit, kdo vás tajně chce nebo miluje

Více než pětatřicet let budovaly dvě generace rodinný podnik, který nemá v Evropě obdoby. Tento úspěch byl postaven na dlouholetých úzkých vztazích s nejlepšími mistry vazači, osobních návštěvách a na přímém dovozu z nejodlehlejších regionů s tradicí ruční výroby koberců na světě.

„Vždy jsme si dávali za cíl nabízet tu nejlepší kvalitu dostupnou pro každého. Vždy jsme nakupovali a prodávali ve všech cenových kategoriích jen takové koberce, které jsou něčím výjimečné. Tímto přístupem jsme si získali za více než třicet pět let své existence přes 100 000 spokojených zákazníků,” říká spolumajitel obchodu, Giorgi Matsaberidze.

Rozhodnutí zavřít obchod a dát kompletní sortiment, který jsme po léta shromážďovali, do výprodeje, bylo pro nás těžké,” dodává Matsaberidze. „Prahu a Českou republiku jsme si zamilovali, ale obrovské problémy s obstaráváním nových koberců zapříčiněné jejich neustále se zvyšujícími nákupními cenami způsobily, že nadále nejsme schopni pro naše zákazníky zajistit nejlepší nabídku ve všech cenových kategoriích. Proto byl konec našeho podnikání neodvratný.”

„Na všem musíme vidět něco pozitivního,” konstatuje odpovědný vedoucí prodejny, Roman Samkharadze. „Protože jsme se rozhodli definitivně a bez dalšího prodlužování zavřít, chceme pro všechny koberce, kterých je pořád ještě dost, beze zbytku najít spokojené majitele. V následujících dnech budeme proto nabízet rekordní slevy až 80 % na vše. Protože nemůžeme v žádném případě vést obchod dál, musí být vše vyprodáno do posledního kusu.”

Stále je na výběr z množství koberců od těch nejlepších mistrů svého řemesla

Tisíce lidí, kteří už obchod Ariana Perské Koberce navštívili, zve Giorgi Matsaberidze znovu: „Po uzavření poboček v zahraničí k nám bylo do výprodeje uvolněno další obrovské množství moderních a klasických koberců. Navíc vyzýváme naše zákazníky, aby se nám nestyděli navrhnout cenu. V těchto posledních dnech akceptujeme každou přijatelnou nabídku.”

Ariana Perské Koberce přesto v české metropoli a v České republice ještě pár týdnů zůstává. Můžeme se tedy ještě chvíli těšit ze skutečného umění mistrů vazačů ze všech nejznámějších oblastí s tradicí ruční výroby koberců, ať už to jsou perské rostlinami barvené Gabbehy, Loribafty a Kaskuli, v současnosti velmi moderní designové koberce z Nepálu nebo přírodně barvené koberce Zieglery a Kazaky, stejně jako jedinečná kolekce koberců hedvábných.

3. 5. 2019LUI TIP: Honza s Honzou otevřeli tajný balíček. To ještě netušili, že se v něm ukrývá zajímavá sexuální hračka

Všechna tato umělecká díla bezesporu ozdobí každý interiér a připraví svému majiteli radost, která přetrvá po dvě generace. Takže vzhůru do Holešovic do prodejny Ariana Perské Koberce! Přijít podívat by se měl v těchto posledních dnech provozu každý, protože taková příležitost se už opravdu opakovat nebude. Otevřeno je od pondělí do soboty od 10:00 do 19:00 a v neděli od 11:00 do 17:00.