Jak skvěle doladit chytrou domácnost designovými ovládacími prvky?

Mobilní telefon je dnes samozřejmostí, postupem času doslova nahradil pevnou linku. Obdobný trend je zřejmý také u elektroinstalace. Elektrické rozvody jsou…

Autor: Jan Witek / Zdroj: HDL Automation s.r.o. / Advertorial / 24. 1. 2019

Mobilní telefon je dnes samozřejmostí, postupem času doslova nahradil pevnou linku. Obdobný trend je zřejmý také u elektroinstalace. Elektrické rozvody jsou doplněny sběrnicovým kabelem, ale stále častěji se data přenášejí bezdrátově bez nutnosti rozsáhlé rekonstrukce. Vypínače jsou rozšířeny o možnost ovládání, monitorování a automatizaci systémů v domě. Z domu se stává tzv. chytrý dům, jehož základem je inteligentní elektroinstalace. Společnost HDL Automation s.r.o. dodává systémy automatizace budov, které řídí osvětlení, vytápění, stínění, zabezpečení a další funkce domu. Posun ve vývoji nastává především v designu, v technologiích vypínačů či v aplikacích pro vzdálené ovládání. Prohlédněte si nejnovější ovládací prvky.

Domov by měl být místem, kde se výrazně projeví osobnost jednotlivců. Volbou materiálu, barev, ikon, gravírování a podsvícení tlačítek, čel panelu a obrázků na LCD displej, vytváříte vlastní vzhled ovládacích prvků, které ladí s vaší představou účelné a útulné domácnosti.

26. 4. 2019ROZHOVOR: Tanec u tyče není jen doménou žen. Tomáš Kislinger si přivezl třetí místo z Mistrovství světa v pole dance

Tlačítkové

Množství ovládaných prvků jedním ovladačem lze zvýšit nejenom větším počtem tlačítek, ale i způsobem stisku tlačítka, které rozliší krátký a dlouhý stisk nebo dvojklik a podle toho provede odlišnou funkci.

S LCD displejem

Panely nabízí stránky s povely k vypínání a zapínání spotřebičů nastavitelné podle potřeb uživatele. Pro snadnější nastavení má dopředu vyhrazené stránky k ovládání hudby, klimatizace, podlahového topení, přístupového zabezpečovacího systému atd.

Zásuvky

Zásuvky ve stejném designu s ovládacími panely elegantně doplňují interiér a není potřeba je instalovat skryté a špatně dostupně někde za nábytkem. Přívod elektřiny do zásuvky se dá na dálku vypínat, a tím ovládat připojené elektrické spotřebiče. Konec starostem okolo zapomenuté zapnuté žehličky.

Venkovní a vnitřní stanice podporující Intercom

Díky vybavení integrovanou digitální barevnou kamerou a nočním světlem je zajištěn stabilní a čistý obraz a přehled o tom, kdo stojí před domem. Zároveň ovládáte vstup do domu a z vnitřní stanice i ostatní funkce chytrého bydlení.

Držáky na iPad a iPhone

Ovládacím prvkem se může stát i vlastní iPhone nebo iPad. Aby bylo chytré zařízení na viditelném, stálém a pro všechny přístupném místě, HDL Automation nabízí hliníkové nástěnné držáky. Vnitřní stranu držáku lze dekorovat obrázkem, fotografií, která je viditelná v případě vyjmutí iPadu. Díky vestavěné nabíječce odpadá starost o dobíjení.

29. 3. 2019Slovenská volba prezidenta se změnila v reality show „Hledá se nejlepší křesťan“. Zvítězí marketing víry před právy leseb a gayů?

Chytré zrcadlo

Představte si zrcadlo, které mluví, hlásí počasí, přináší zprávy ze světa, přehrává vaši oblíbenou hudbu, a dokonce monitoruje a ovládá váš dům. Nejedná se o nic vizionářského. Portfolio ovládacích panelů bylo rozšířeno o zrcadlo se zabudovaným displejem s operačním systémem Android v části opticky polopropustné plochy zrcadla.

Pokud vás chytré bydlení od HDL Automation s.r.o. zaujalo a chtěli byste se dovědět více, můžete nás osobně navštívit v showroomu v Praze a Ostravě. Dostupné informace naleznete také na www.hdl-automation.cz.