Nudí vás obyčejné italské restaurace? Vyzkoušejte něco nového ve vinohradském podniku Avenue Restaurant & Bar

Italská kuchyně u nás zažila vzestup, pád, a opětovný vzestup přesně jako podle sinusoidy. V devadesátých letech byla i obyčejná pizzerie něčím exotickým, aby…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Avenue Restaurant / Advertoriál / 29. 1. 2019

Italská kuchyně u nás zažila vzestup, pád a opětovný vzestup přesně jako podle sinusoidy. V devadesátých letech byla i obyčejná pizzerie něčím exotickým, aby se během pár let z pizzy stalo jídlo pro masy. Na druhou stranu, zájemců o kvalitní italskou kuchyni přibývá, a jim své brány otevírá restaurace Avenue Restaurant & Bar na pražských Vinohradech.

24. 1. 2020„Ideální stav neexistuje, bojovat musíme pořád,“ říká o stereotypech v Česku návrhář Pavel Berky

Víte, jak Avenue Restaurant & Bar získal své jméno? Když se noví majitelé dali do zušlechťování prostor na Vinohradské ulici, pod starými kachličkami objevili dávný dopis z první republiky, ve kterém mládenec psal své lásce, že by se s ní rád setkal u vína v tehdejším slavném podniku jménem Avenue. Kdo by odolal tomu pomyšlení, obnovit prvorepublikovou tradici a uvítat nejen u vína spoustu dalších párů nejrůznějších pohlaví?

K vínu by to ale chtělo něco zakousnout. Vyzkoušeli jste někdy pinsu? Pizza a pinsa jsou si velmi podobné, ale přeci je mezi nimi zásadní rozdíl. Lehké, ručně tvarované těsto, samé přírodní ingredience a v podání šéfkuchaře Avenue Beleye Viktora i netradiční kombinace - ve výsledku pak můžete ochutnat třeba jehněčí pinsu s červeným zelím či pinsu se špenátem, gorgonzolou a ořechy. Dopřát si zde můžete i základní kameny italské kuchyně, jako je penne arrabiata či fettucini s pestem, ve zdejším stylovém interiéru si ale pochutnáte i na nejrůznějších delikatesách italské fusion.

Tradice se tu potkává s modernou, to zjistíte třeba, když si dáte lasagně s uzeným jehněčím

Nebojte se, že byste zde trpěli žízní. Ve vinném lístku najdete široký výběr nejen italských, ale i francouzských a českých vín. Milovníky koktejlů zase potěší poměrně široký koktejlový lístek plný nejrůznějších specialit podniku Avenue Restaurant & Bar.

Zajímá vás zmíněný interiér? Nemusíte ani vstávat od svých počítačů či chytrých telefonů, na stránkách restaurace si ho můžete prohlédnout kompletně ve 3D, a to doslova do posledního šroubku. Zde se jistě příjemně najíte, napijete, ale také si zde užijete podařený večer s přáteli. Pravidelně zde hraje živá hudba, probíhají zde také oslavy nejrůznějších mezinárodních svátků, jako je třeba Halloween.

11. 2. 2020Může přerušení pravidelné masturbace zvýšit hladinu testosteronu?

Takže už víte, kam si zajít na něco nového? Ať už máte chuť na „Itálii“ v netradičním, avšak kvalitním provedení, nebo víno či speciální drinky, vinohradský Avenue Restaurant a jeho personál se těší na vaši návštěvu.