Ke vzniku těchto projektů chybělo tak málo! Jak by asi zněla spolupráce Eltona Johna s Freddiem Mercurym nebo hiphopová superskupina Kanye Westa?

Kdyby, kdyby… Spoluprací slavných muzikantů není nikdy dost. Někdy to vyjde a vznikne něco nezapomenutelného, někdy ani slavná jména nestačí a natočený…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: NME, TvTropes, Phoenix Times / 21. 1. 2019

Kdyby, kdyby… Spoluprací slavných muzikantů není nikdy dost. Někdy to vyjde a vznikne něco nezapomenutelného, někdy ani slavná jména nestačí a natočený materiál je pouze k smíchu. Ale nejvíce nám hlavu lámou ty projekty spoluprací či „superskupin“, u kterých chybělo jen málo, aby se mohly stát skutečností. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

4. 4. 2019ROZHOVOR: „Ve squatech se žije překvapivě dobře, drogově závislí se umí obstarat,“ popisuje terénní pracovnice

Nose, Teeth & Hair

Tohle jméno mluví samo za sebe. Sejít se zde měli mistr apartního předkusu Freddie Mercury, vlasáč Rod Stewart a v přední části obličeje nadměrně obdařený Elton John. Celý projekt měl být v duchu nadsázky, pánové dokonce plánovali vystupovat v převleku za boogie-woogie zpěvačky z padesátých let. Zůstalo však jen u plánů. Freddie Mercury vtipkoval, že umělci se nedokázali domluvit na pořadí, ve kterém by byly jejich atributy uvedeny v názvu. Ve skutečnosti za to však spíš mohly závazky umělců společně s nedostatkem času.

Hendrix, Emerson, Lake and Mitchell

Tady asi zapláčou fanoušci psychedelie a progresivního rocku. Projekt baskytaristy a zpěváka King Crimson Grega Lakea a klávesisty Keitha Emersona mohl původně vypadat úplně jinak. Když pro svůj projekt hledali bubeníka, nejprve jim padl do oka Mitch Mitchell, který dříve hrál s Jimi Hendrixem. Hendrix byl v tu dobu bez spoluhráčů a projekt ho zaujal. Gregu Lakeovi podle Phoenix Times slíbil, že si s nimi chce minimálně zajamovat, ne-li více. Jenomže pak už si šla historie vlastní cestou. Nejprve se Lake s Emersonem rozhodli, že na místo bubeníka přijmou Carla Palmera, o několik týdnů později pak přišla smutná zpráva, že Jimi Hendrix zemřel. Jak by asi zněli H.E.L.M. či H.E.L.P., to už se nikdo nedozví.

Child Rebel Soldier

Projekt Child Rebel Soldier, ve kterém se měli setkat Kanye West, Lupe Fiasco a Pharrell Williams, se dostal dál než většina zde zmíněných superskupin. Dopadl však podobně neslavně. Myšlenka na společný projekt začala u vydařené spolupráce na Kanyeho songu Us Placers, po které se pánové dohodli na společném albu s názvem God Unwilling. Umělci ještě s Rihannou odjeli v roce 2007 společné turné, ale pak už se projekt začal zadrhávat. V jeho rámci vznikly pouhé dvě písně a vydání alba se neustále odsouvalo, až v roce 2013 Lupe Fiasco oznámil, že tenhle projekt už je u ledu.

The Masked Marauders

V roce 1968 se pro příležitost natočení televizního speciálu Rolling Stones sešla superskupina Dirty Mac, ve které hráli John Lennon, Keith Richards, Eric Clapton a Mitch Mitchell. Hvězdy však spolu nahrály jen jednu jedinou píseň, cover beatlesovského Yer Blues. O rok později napadl Boba Dylana bláznivý nápad – natočit album se členy Beatles a Rolling Stones, které bude průřezem toho nejlepšího z diskografie všech zúčastněných umělců. Jeho nápad zaujal i George Harrisona a Keitha Richardse, ale narazil jak u Micka Jaggera, tak u Paula McCartneyho. Mezi fanoušky však už bylo zaseto dost semínek nadějí a pochybností, a tak nepřestávali doufat.

26. 4. 2019Přestaňte plýtvat jídlem! Třetina potravin končí na smetišti, hodnotu mají jako HDP Švýcarska!

Hned na podzim vyšla v časopise Rolling Stone recenze na album, které nikdo nečekal. Redaktor Greil Marcus se prý dostal k velice zajímavému bootlegu, dvojalbu s názvem The Masked Marauders. To se tak prý v jednom malém studiu sešli Dylan, Jagger, McCartney a Lennon a nahráli album netradičních coververzí. Samozřejmě, že žádná taková deska neexistovala, ale poptávka ze strany fanoušků zajistila to, že brzy vznikla. Dokonce se načas dostala mezi 100 nejprodávanějších alb. Jen už na ní nehrály hvězdy šedesátých let, ale jejich imitátoři.