Atraktivní lidé jsou více otevřeni gay sexu. Vědci pro to mají zajímavé vysvětlení

Atraktivní lidé jsou více otevřeni gay sexu. Vědci pro to mají zajímavé vysvětlení

Obecně lze říci, že je praktičtější, když je člověk vyloženě hezký, než když je (tak nějak korektně řečeno) hezký méně konvenčně. Současná populace je i s…
Nikol Šubrtová Nikol Šubrtová Autor
11. 1. 2019

Obecně lze říci, že je praktičtější, když je člověk vyloženě hezký, než když je (tak nějak korektně řečeno) hezký méně konvenčně. Současná populace je i s rozmachem sociálních sítí ovšem vzhledem posedlá až příliš a někdy je už duševně podnětnější pohled na zeď na domě než na zeď na Facebooku. Nicméně je fakt, že náš vzhled nějak ovlivňuje i naši osobnost. Jak a jak moc ji ovlivní, to je samozřejmě jen na nás. Na zajímavou možnou souvislost ovšem přišla aktuální studie publikovaná v periodiku Social Science Quarterly.

<Path> Katastrofické záplavy v západní Evropě byly pravděpodobně způsobené klimatickou změnou, ukázala studieZdroj: CNN

Podle výzkumníků ze Státní univerzity v Iowě je totiž u atraktivních lidí daleko větší pravděpodobnost, že budou mít tolerantní, otevřený nebo vyloženě pozitivní vztah k otázkám gay sexu a celkově LGBT tématiky.

Akademici zkoumali výsledky několika velkých průzkumů, které zároveň obsahovaly údaje o vzhledu a tradičních prvcích atraktivity u daných respondentů. Výzkumy se obsahově týkaly různých „morálních otázek“, a to mimo jiné právě toho, jak respondenti hodnotí otázky rovnosti homosexuálů v rodinné oblasti, gay sex nebo také potraty. Třeba u názorů na legalizaci marihuany ovšem atraktivní a méně atraktivní lidé nevykazovali vůbec žádné rozdíly.

<Path> Vstávat a cvičit! Nejvíce kalorií spálíte ráno, potvrdila věda. Navíc nakopnete mozek a získáte energii na celý. Nemusíte přitom cvičit nic složitéhoZdroj: pnas.org, eurekalert.org, bjsm.bjm.com, bicycling.com, baker.edu.au, mensjournal.com

Proč jsou ale dle těchto výsledků „konvenčně krásní“ lidé otevřenější k homosexualitě? „Tyto výsledky podporují hypotézu, že větší možnost oddávat se nějakému chování – tedy u sexuálních aktivit právě větší atraktivita daného člověka – snižuje pocit jakéhosi morálního stigmatu ohledně dané aktivity,“ spekuluje na téma možných důvodů těchto poznatků jeden z autorů studie Robert Urbatsch.

Samozřejmě snad ani netřeba k daným výsledkům podotýkat, že jde maximálně o možnou zajímavou souvislost a ne o nějaký obecně platný nebo jednoznačný vědecký závěr.

Zdroj: FOTO: Instagram

Populární
články

E-Shop