Jednoduchý armádní trik, který vás zbaví bolesti svalů a únavy po cvičení

9. 1. 2019 15:00 Co se děje
Jednoduchý armádní trik, který vás zbaví bolesti svalů a únavy po cvičení

Je tu ten kouzelný povánoční čas, kdy je vzduch provoněný potem, jak lidé horečnatě splácí půjčky na dárky a hubnou po vánočních orgiích s vanilkovými rohlíčky, Popelkou a rumem. Mnoho lidí od novoročních předsevzetí dostat se do formy a zhubnout odradí hned v prvních týdnech počáteční únava a velká svalová bolest. Prý od toho ale dokáže odpomoci opravdu jednoduchý trik.

28. 12. 2018ROZHOVOR: Současná tvorba mě baví, nejsem ale žádný snob, říká Honza Musil

Bohužel i zde budete muset ze začátku zatnout zuby. Clint Emerson, což je bývalý člen elitní jednotky amerického námořnictva, autor knižních bestsellerů a krizový manažer, totiž doporučuje pro boj s bolestí svalů a únavou po tréninku studenou sprchu. Tento postup používá nejen armáda, ale hojně také profesionální sportovci.

10. 12. 2018Co by se stalo, kdyby došlo k erupci smrtícího vulkánu, který se nachází pod Yellowstonem?

V rozhovoru pro Business Insider Emerson popsal, proč je studená sprcha takovým zázračným všelékem při potréninkové regeneraci: „Důvod, proč to sportovci tak často po tréninku dělají, je ten, že to zlepšuje regeneraci. Dojde k vazokonstrikci v celém těle a kyselina mléčná je vytlačena ze svalů, takže se druhý den cítíte dobře a jste připraveni zase cvičit.“

Zdroj: FOTO: Instagram
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život.

E-shop