Jak nám technologie a jiné věci mění život? Umělec vytvořil několik všeříkajících ilustrací

Dnešní svět se mění opravdu rychle, moderní společnost je stále více závislá na technologiích. V mnohém je to samozřejmě krok kupředu, ale v mnohém nás moderní…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Instagram / 9. 1. 2019

Dnešní svět se mění opravdu rychle, moderní společnost je stále více závislá na technologiích. V mnohém je to samozřejmě krok kupředu, ale v mnohém nás moderní technologie spíše posouvají dozadu či trochu brzdí.

Určitě by nikomu neuškodilo, kdyby se alespoň na chvíli vrátil zpátky v čase a přemýšlel nad tím, jaký byl život bez všech výdobytků moderní doby a sociálních sítí, které nás obklopují a náš život je s nimi už nadobro spjatý.

16. 5. 2019Soutěž českých kapel o poslední volné místo na Szigétu zná svého vítěze!

Polský umělec a ilustrátor Pawel Kuczyński vytvořil sérii ilustrací, kterými současnou situaci doslova „komentuje“. Při prohlížení těchto obrázku se mnozí z nás určitě zamyslí, v čem jsou sociální sítě dobré, ale co nám na druhou stranu trochu kradou a ubírají.

Ve světle nedávných obvinění Facebooku z úniku dat milionů uživatelů, ale také válek, boje s chudobou či zhoršování životního prostředí jsou tyto ilustrace velmi relevantní a opravdu hluboce promyšlené. Sám Kuczyński k tomu dodává: „Facebook a nejrůznější technologické novinky jsou jen nástroji. Záleží na nás, jak a na jaké účely je budeme používat.“

Paradoxem trochu je, že umělec Pawel svou tvorbu sdílí na Instagramu, kde ho sleduje již necelých 120 tisíc lidí. Otázkou je, zda by takového úspěchu bez sociálních sítí dosáhl.

12. 6. 2019Studie odhalila nejčastější důvod, proč lidé podvádějí. A je dost smutný

Kolik času na počítači a mobilu denně trávíte vy? Jak dlouho během tohoto času surfujete na sociálních sítích? Zkuste se podívat na galerii níže a možná ten čas trochu omezíte.