GALERIE: Dokonalé rozdíly, které vám umožní pohled na svět ze zcela jiné perspektivy

Perspektiva je vskutku úžasná věc. Dvě věci vedle sebe můžou vypadat úplně jinak než každá samostatně. Člověk má často tendenci mezi sebou věci srovnávat, ale…

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: BP / 11. 1. 2019

Perspektiva je vskutku úžasná věc. Dvě věci vedle sebe můžou vypadat úplně jinak než každá samostatně. Člověk má často tendenci mezi sebou věci srovnávat, ale nezřídka mu chybí právě pohled na obě věci najednou.

Mysleli jste si, že byl Titanic obrovskou lodí? Ve filmu a v dřívějších dobách to tak možná bylo, ale jak by Titanic vypadal ve srovnání s dnešními výletními loděmi? Pravděpodobně jako menší rybářská loďka. Stačí se podívat na úvodní fotku k tomuto článku.

11. 6. 2019Ještě horší než obyčejná kocovina: kocovina odložená či dvoudenní. Jak snížit následky bujaré noci?

Mnoho lidí si tyto rozdíly však neuvědomí, jelikož Titanic nikdy naživo neviděli a obrovské cruisery, které brázdí naše oceány v dnešních dobách, také ne. Díky jednoduchým obrázkům a kompozicím, z nichž některé najdete i v galerii níže, tak zjistíte, jaká je skutečnost. 

Člověk by se na každou věc měl vždy dívat z několika úhlů, a to neplatí jen o obrázcích a vizuálním vnímání. Stejně by měl člověk vnímat i věci, se kterými se setkává v každodenním životě. Někdo se s někým pohádal? Vyslechněte si vždy obě strany, než si o hádce uděláte vlastní obrázek.

30. 4. 2019Cestujte po městě levně a ekologicky: sdílet můžete kolo, koloběžku, skateboard a dnes dokonce i koště!

Níže najdete ty nejzajímavější snímky, které nabízejí srovnání nejrůznějších věcí a zprostředkují vám tak dokonalý pohled na to, jak reálně věci vypadají, jak jsou velké a jak fungují.