GALERIE: Dokonalé rozdíly, které vám umožní pohled na svět ze zcela jiné perspektivy

11. 1. 2019 10:00 Co se děje
GALERIE: Dokonalé rozdíly, které vám umožní pohled na svět ze zcela jiné perspektivy

Perspektiva je vskutku úžasná věc. Dvě věci vedle sebe můžou vypadat úplně jinak než každá samostatně. Člověk má často tendenci mezi sebou věci srovnávat, ale nezřídka mu chybí právě pohled na obě věci najednou.

Mysleli jste si, že byl Titanic obrovskou lodí? Ve filmu a v dřívějších dobách to tak možná bylo, ale jak by Titanic vypadal ve srovnání s dnešními výletními loděmi? Pravděpodobně jako menší rybářská loďka. Stačí se podívat na úvodní fotku k tomuto článku.

10. 1. 2019Po krk v digitálním odpadu. Organizaci dat věnujte stejnou péči jako čištění zubů, jinak máte nakročeno na velký problém

Mnoho lidí si tyto rozdíly však neuvědomí, jelikož Titanic nikdy naživo neviděli a obrovské cruisery, které brázdí naše oceány v dnešních dobách, také ne. Díky jednoduchým obrázkům a kompozicím, z nichž některé najdete i v galerii níže, tak zjistíte, jaká je skutečnost. 

Člověk by se na každou věc měl vždy dívat z několika úhlů, a to neplatí jen o obrázcích a vizuálním vnímání. Stejně by měl člověk vnímat i věci, se kterými se setkává v každodenním životě. Někdo se s někým pohádal? Vyslechněte si vždy obě strany, než si o hádce uděláte vlastní obrázek.

19. 12. 2018VÁNOČNÍ TIP LUI: Dárky podle kategorií! Víme, čím zaujmete maminku, sestru nebo kamarádku

Níže najdete ty nejzajímavější snímky, které nabízejí srovnání nejrůznějších věcí a zprostředkují vám tak dokonalý pohled na to, jak reálně věci vypadají, jak jsou velké a jak fungují.

Zdroj: Foto: BP
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop