Jaké budou trendy v jídle pro rok 2019? Na prvních místech je zdraví, udržitelnost, ale také bláznivé kombinace netradičních potravin

Rok 2019 sotva začal a už jsou tu nejrůznější předpovědi, co že se letos může stát a co bude letos v módě. Server Men’s Health se rozhodl ve své první…

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Men's Health / 12. 1. 2019

Rok 2019 sotva začal a už jsou tu nejrůznější předpovědi, co že se letos může stát a co bude v módě. Server Men’s Health se rozhodl ve své první předpovědi zamyslet nad oblastí gastronomie a stravování. Jak to vypadá, ani v roce 2019 se nebudou naše chuťové buňky nudit.

13. 5. 2019Nepleťte si cukry a sacharidy! Jedny z nich potřebujete, i když zrovna chcete hubnout

V první řadě se připravte na netradiční chutě a jejich kombinace. Redaktoři Men’s Health ukazují například na jackfruit, tropické ovoce s pevnou dužinou. To je výborné a zdravé samo o sobě, ať už čerstvé nebo sušené. Jak se ale zdá, v roce 2019 ho čeká nová budoucnost v netradiční oblasti. Jackfruit se totiž kromě jiného osvědčilo jako výborná a přírodní veganská náhražka za maso s velmi podobnou texturou. V tomto roce nás prý také čeká „masový“ i když veganský nástup pochoutek, jako je sójové jerky či houbové chipsy.

Když už jsme u těch netradičních potravin, Men’s Health se také zamýšlí nad nejrůznějšími přírodními pomazánkami a másly. Zatímco teď jsou trendy nejrůznější oříšková másla a pasty z luštěnin, jako je třeba hummus, pro rok 2019 redakce věští ještě netradičnější pochutiny. Co třeba takové máslo z melounových semínek nebo tradiční blízkovýchodní hummus nasladko s kakaem? A pro příznivce kokosové vody přibydou i další možnosti, jak v létě uhasit žízeň. Nebude to jen březová voda, kterou mají rádi zejména naši přátelé z východu, ale i „voda“ z kaktusu, javoru, či aloe vera.

Doba též přeje exotickému ovoci a luxusním zmrzlinám, ale ne všechny trendy se týkají příjemného obžerství. Men’s Health poukazuje na jeden příjemný trend, který se nedávno dostal i k nám. Tím je, že zemědělci přestávají likvidovat „ošklivé“ plodiny. Ty sice nesplňují náročné požadavky supermarketů, chutnají ale stejně jako krasavci z oddělení ovoce a zeleniny. Men’s Health soudí, že prodej „ošklivé“ zeleniny v letošním roce ještě nabere na obrátkách.

4. 1. 2019Restaurace Asian Temple je skutečným chrámem asijské kuchyně

Hrana prý naopak bude letos zvonit potravinám se zbytečným přidaným cukrem. Leckde po světě se na obalech potravin objeví samostatná kolonka s údajem, kolik cukru je „přírodního“ a kolik přidaného. Zpřísňují se také předpisy pro vitamíny a jiné doplňky stravy, takže letos lze čekat i ústup různých „zázraků“ na počkání v krabičce. Kdo bude chtít v roce 2019 pomoci svému tělu, ten podle serveru Men‘s Health sáhne spíše po probiotikách.

A jak vypadají vaše plány na rok 2019? Objevili jste nějakou novou zajímavou či dokonce skoro zázračnou potravinu a chcete se s námi podělit o své zkušenosti? Napište nám do komentářů.